Подiлитись
08/09/2023
Німецькі партнери в Україні

 

 

 

Наприкінці серпня відбувся черговий візит до України добрих друзів Фонду та співзасновників Центру ліберальної сучасності (Берлін) – Марілуїзе Бек і Ральфа Фюкса. За час повномасштабної війни це вже третій приїзд німецьких партнерів до країни. Вони невтомно продовжують підтримувати Україну та адвокатувати потреби нашого народу та армії у Бундестазі.

Перші дні робочого візиту Марілуїзе та Ральф провели у Києві. У межах програми Фонду «Україна в Європі: парламентський вимір» відбулося кілька плідних зустрічей – як відкритих, так і закритих – із представниками українського політикуму, культури, громадянського суспільства та бізнесу.

Свій перший вечір в українській столиці німецькі гості провели в компанії філософа, письменника та президента Українського ПЕН Володимира Єрмоленка, літературознавиці та керівниці міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру Тетяни Огаркової, філософа Вахтанга Кебуладзе та британського журналіста та письменника Пітера Померанцева. Ця зустріч стала платформою для культурного обміну, обговорення ідей та цінностей під час війни.

Наступний день для команди Центру ліберальної сучасності розпочався з круглого столу з представниками громадянського суспільства.

«Допомога Німеччини Україні досі є недостатньою. Так, Німеччина нарощує підтримку, надає нову зброю, про яку раніше навіть говорити не хотіли, але все це робиться занадто повільно. Ті рішення, які ухвалюють зараз, мали бути ухвалені значно раніше», – сказала Марілуїзе Бек під час заходу.

Вона також додала, що треба продовжувати тиснути на німецьких парламентарів задля збільшення військової допомоги Україні та посилення санкцій проти росії. Марілуїзе запевнила, що зі своєї сторони вони продовжуватимуть це робити й надалі.

Після німецькі партнери також провели приватні бесіди з головою Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександром Мережком, очільником Першого територіального департаменту МЗС України Ростиславом Огризком, ексміністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та послом з особливих доручень МЗС України Антоном Кориневичем. Головні теми обговорень містили питання глобальної безпеки, ролі України в регіональних процесах та перспективи подальшої співпраці між країнами.

21 серпня Марілуїзе та Ральф відвідали міжнародну конференцію «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Правосуддя має восторжествувати». Під час заходу було підписане комюніке, в якому учасники закликали створити міжнародний трибунал, який судив би російське вище політичне керівництво за скоєні злочини.

Того ж дня в Києві німецькі партнери провели закриті зустрічі з Головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванною Климпуш-Цинцадзе та віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. Під час цих розмов порушували питання співпраці між Україною та Європейським Союзом, реформ та викликів, що стоять перед нашою країною на шляху до ЄС.

​​Також Марілуїзе та Ральф відвідали Офіс Президента України, де поспілкувалися із заступником Керівника Офісу Президента України Ростиславом Шурмою.

Важливою частиною візиту став і експертний форум напередодні Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи. Команда Центру ліберальної сучасності взяла участь в обговоренні шляхів подолання російської агресії в Криму та зусиль міжнародної спільноти у контексті анексії півострова. Марілуїзе Бек і Ральф Фюкс вчергове підтримали суверенітет і територіальну цілісність України.

23 серпня у Києві відбулась закрита подія за участі українських експертів з безпеки та журналістів:

«Німецька влада вже пройшла великий шлях назустріч Україні, але вони досі бояться ескалацій конфлікту, бояться наслідків розпаду російського режиму. Тож нам треба переконати німецьких лідерів, що Україна хоче і може перемогти. І які засоби потрібні Україні, щоб здобути перевагу в цій війні», – зауважив Ральф Фюкс під час цієї зустрічі.

24 і 25 серпня Марілуїзе Бек і Ральф Фюкс провели на Харківщині. У межах поїздки вони відвідали прифронтовий Ізюм, де зустрілися з мером міста Валерієм Марченком для обговорення актуальних проблем. Також німці поспілкувалися з місцевими волонтерами та відвідали харківську громадську організацію «Паляниця», яка забезпечує військових харчуванням.

У межах робочого візиту відбулися зустрічі з мером Харкова Ігорем Тереховим і заступником начальника Харківської ОВА Євгеном Івановим. Були порушені надважливі питання безпеки, оборони та гуманітарної ситуації в регіоні.

Ми невимовно вдячні команді Центру ліберальної сучасності за організацію та реалізацію такого візиту. Адже він став важливою подією для обговорення актуальних питань, зміцнення співпраці між Україною та Німеччиною, а також підтримки нашої країни в умовах повномасштабної війни.

За результатами поїздки до України також була опублікована стаття Ральфа Фюкса у співавторстві з Марілуїзе Бек, з якою ви можете ознайомитись за посиланням.

Програма «Україна в Європі: парламентський вимір» реалізується Фондом Східна Європа спільно з Центром ліберальної сучасності (Берлін) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.