Подiлитись
02/05/2023
Навчання добровольців

На початку квітня розпочалось навчання добровольців рятувально-пожежної служби в Навчальному центрі ДСНС.

«Українці продемонстрували єдність під час повномасштабної агресії, і як наслідок – ми спостерігаємо сплеск волонтерського руху. У свою чергу Фонд запустив програму «Спільнодія», яка спрямована на допомогу волонтерам та  активістам. Запуск роботи Центру є результатом злагодженої роботи ДСНС, Фонду Східна Європа, партнерів в числа грантистів програми і, звісно, волонтерів – людей, які вдосконалюють свої знання і навички, щоб бути корисними Україні та якнайскоріше наблизити нашу перемогу», – зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях під час візиту.

На сьогодні два потоки вже завершили навчання, третій здобуває знання.

Загалом же протягом кількох місяців заплановано підготувати понад 200 добровольців. Курс триває півтора-два тижні. Взяти участь у навчанні можуть люди віком 1860 років вмотивовані та готові працювати рятувальниками-добровольцями.

«Волонтерський рух в Україні потужний дуже вмотивований. Підтримка громадянського суспільства відіграє важливу роль у підтримці України Європейським Союзом. Ефективна співпраця ОГС з Урядом України однозначно сприятиме відновленню країни»,  – сказав очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні Ксав’є Камю під час візиту. 

Окрім навчання, ВГЦ «Волонтер» займається модернізацією Центру: кілька аудиторій вже оновлені, подекуди ще тривають роботи.

«Розвиток добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, попри військові дії, лишається одним із пріоритетних напрямів. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і модернізацію начального центру на базі якого ми проводимо підготовку наших добровольців-волонтерів», наголосив заступник голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш. 

Облаштування навчального центру модернізується за підтримки Фонду Східна Європа у співпраці з ДСНС України в межах програми «Спільнодія» – за фінансування Європейського Союзу; та програми «Дивись під ноги!», що фінансується DanChurchAid.