Подiлитись
19/05/2022
Меморандум про співпрацю

Сьогодні, 19 травня, Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» та Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) уклали меморандум про співпрацю. 

Документ, підписаний президентом Фонду Віктором Ляхом та заступником голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Романом Примушем, містить план дій, що окреслює ключові напрямки співробітництва. На меті – підвищити спроможність ДСНС у сфері цивільного захисту. 

Зокрема, сторони домовились про проведення спільних інформаційно-просвітницьких кампаній для дорослих і дітей у сфері цивільного захисту. Також – про розроблення програмного забезпечення, спрямованого на виконання заходів із розмінування територій. 

Окрім того, Фонд обіцяє підтримати матеріально-технічне оснащення навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в областях та навчального центру Головного управління ДСНС у м. Києві. А ще – забезпечити навчання волонтерів, які беруть участь у розмінуванні. 

«Близько половини території України потребує гуманітарного розмінування. Тож ми добре розуміємо, як багато роботи лягає зараз на плечі ДСНС. Фонд уже понад 13 років є надійним партнером державних органів влади, надаючи їм експертну, фінансову та інформаційну допомогу. Будемо раді, якщо наш досвід стане у пригоді й у цьому випадку», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.   

У межах заходу також відбулась презентація застосунку для мобільних телефонів «Розмінування України». Розроблений спільно ДСНС та ДП «Інфотех», застосунок дозволить громадянам інформувати службу про вибухонебезпечні предмети, а рятувальникам – оперативно реагувати на ці звернення. 

Розроблення застосунку було підтримане в межах швейцарсько-української Програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа.