Подiлитись
21/11/2023
Курс про українців

Під час повномасштабної війни, коли триває цілеспрямована політика знищення української ідентичності, зокрема дітей та молоді на окупованій території, через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державницьких цінностей. 

Сьогодні вчителі, батьки, волонтери, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО забезпечують сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території. І насамперед такі дії спрямовані на дітей та молодь із використанням зокрема й українського освітнього контенту.

Цей онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» є інформаційним продуктом, спрямованим на формування української ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.

У курсі йтиметься про:

  • проблеми української національної ідентичності через подолання російських міфів
  • подолання байдужості, меншовартості
  • формування активної громадянської позиції
  • українське волонтерство.

Курс розроблений у співпраці з Міністерством молоді та спорту України. Його ведучою стала Марічка Падалко, а експертами й експертками – науковці й науковиці Українського інституту національної пам’яті та Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Після завершення навчання та успішного складання всіх тестових завдань передбачений сертифікат із 0,2 кредиту ЄКТС.

Реєстрація на безкоштовний онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» доступна за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-046+Nov2023/about 

Онлайн-курс розроблений у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.