Подiлитись
11/06/2024
Інклюзивне відновлення та відбудова

10 червня у столиці Німеччини на полях Ukraine Recovery Conference 2024 відбулась дискусія «Інклюзивне відновлення та відбудова». Фонд Східна Європа став одним з організаторів заходу, покликаного посилити діалог між українською громадськістю, Урядом і нашими іноземними партнерами в контексті майбутньої відбудови України.

Подія стала продовженням конференції, яка відбулась у Києві 11 квітня 2024 року. Тоді ми провели консультації з низкою зацікавлених сторін громадянського суспільства з усієї України, а також урядовцями та представниками міжнародної спільноти.

Зараз ми прагнули залучити до дискусії українців, які були змушені покинути країну через повномасштабне вторгнення росії. Дванадцять представників громадського сектору України приїхали до Берліна, щоб поділитись своїм баченням ситуації та конкретними рекомендаціями щодо інклюзивного відновлення та реконструкції.

Честь модерувати конференцію випала Віктору Ляху. Під час своєї промови президент Фонду Східна Європа наголосив на тому, що інклюзивне врядування та цифровізація мають бути ключовими принципами післявоєнної відбудови.

«Інклюзивне врядування охоплює широкий спектр питань: від впровадження найкращих практик управління для розвитку українського громадянського суспільства – до реформування підходів державного управління, щоб відповідати міжнародним, особливо європейським, стандартам.

Цифровізація має вирішальне значення для надання ефективних державних послуг, створення нових методів відновлення громад та залучення українців до ухвалення державних рішень», – зазначив Віктор Лях.

Упродовж конференції увага також була приділена таким вимірам питання, як соціальна згуртованість, реінтеграція, безпека та права людини, гендерна рівність тощо.

Наскрізна думка дискусії цього дня – інтереси кожного та кожної мають бути враховані у процесі ухвалення суспільно важливих рішень.

«Інклюзивне відновлення дозволить всім українцям визначати власне майбутнє та вектор розвитку держави. Залученість кожного і кожної посилить єдність суспільства. Крім того, інклюзивність убезпечить від будь-яких спроб узурпації влади та продукуватиме найцінніший суспільний ресурс: довіру до публічних інституцій», – зазначила Ілона Хмельова, PhD, керівниця кластеру міжнародної адвокації Фонду Східна Європа.

Вдячні партнерам, які разом із нами доклались до організації конференції. Це Спільнота Практиків Діалогу України (UCoDP) та мережа організацій «Верховенство права»: Дослідницька агенція Fama, Центр безпекових досліджень (CENSS), Всеукраїнська асоціація жінок-суддів (UAWJ) та Громадський центр правових ініціатив. Також хочемо відзначити шведську урядову організацію Folke Bernadotte Academy. Без їхньої підтримки захід би не відбувся.

Щасливі працювати разом із такими надійними та професійними партнерами. Спільними зусиллями ми впораємося із будь-якими викликами!