Подiлитись
18/04/2024
Інклюзивне відновлення

Днями у Києві відбулась конференція «Інклюзивне відновлення та відбудова». Подія мала на меті запропонувати ідеї щодо інклюзивного відновлення та реконструкції, стати майданчиком для пошуку оптимальних рішень, врахувавши перспективи різних груп і регіонів України. Зі свого боку, такий підхід забезпечує рівні й прозорі процеси під час планування, реалізації та моніторингу.

До конференції також доєднались фахівчині Фонду – Ілона Хмельова, Леся Лучковська й Олександра Радченко. Наші колежанки стали авторками «background paper» про інклюзивне управління та диджиталізацію й презентували його учасникам заходу. Основні рекомендації були пов’язані з:

  • Оновленням управлінської системи – більш відкрита система ухвалення публічних рішень; залучення громадян до обговорення та розроблення державних політик; удосконалення парламентаризму.
  • Інклюзивним контролем – посилення громадського контролю та покращення підходів до здійснення парламентського контролю.
  • Інклюзивною дипломатією – посилення парламентської дипломатії.
  • Цифровізацією та е-демократією – диджиталізація як інструмент посилення демократії; повоєнна відбудова із використанням інструментів е-демократії.
  • Інституціоналізацією громадянського суспільства – пошук нових форматів взаємодії громадянського суспільства; інституційний розвиток громадських організацій.

Крім наших колежанок, у події взяли участь представники громадського сектору, уряду, міжнародних організацій, експерти з відновлення / реконструкції на місцевому та національному рівнях, а ще – консультанти Folke Bernadotte Academy, зокрема Брайан Браваті та Марк Мюллер. Окрім інклюзивного управління та диджиталізації, вони дискутували про судові системи в умовах війни, гендерну чутливість, інтеграцію ветеранів, багаторівневу координацію стейкхолдерів та людиноцентричне перехідне правосуддя.

Дводенна конференція у Києві – частина проєкту «Інклюзивне відновлення та відбудова» за підтримки шведської державної організації Folke Bernadotte Academy (FBA). Згодом захід відбудеться у Швеції та Німеччині – естафету переберуть Стокгольм і Берлін. 

Ініціатори й організатори конференції – Ukrainian Community of Dialogue Practitioners, мережа організацій Rule of Law: соціологічна агенція «ФАМА»,  Center for Security Studies CENSS, Всеукраїнська Асоціація Жінок-Суддів, Громадянський Центр Правових Ініціатив, а також – Фонд Східна Європа.

#inclusiveRecoveryandReconstructionua