Share
20/09/2024
(Укр) Суттєво покращили позиції

(Укр) За результатами нового дослідження ООН «Огляд електронного урядування ООН – Прискорення цифрової трансформації заради сталого розвитку», Україна значно покращила свої позиції у світових рейтингах цифрового урядування. 

Зокрема Україна стала першою у рейтингу електронної участі (E-Participation Index, EPART), піднявшись, порівняно з 2022 роком, на 56 позицій. А у рейтингу електронного урядування (E-Government Development Index, EGDI) – посіла 30-те місце, що на 16 позицій вище, ніж 2022 року. 

Огляд електронного урядування ООН (англ. – United Nations E-Government Survey) – це глобальне дослідження ООН, яке проводиться кожні два роки й оцінює рівень розвитку електронного урядування у 193 країнах світу. 

Оцінювання проводять за індексами електронного урядування (EGDI) та електронної участі (EPART), що дозволяє виміряти ефективність цифрових трансформацій у державному управлінні.

Такий суттєвий прогрес України в цифровізації був би неможливим без проактивної роботи Міністерства цифрової трансформації України та системної підтримки міжнародних партнерів, коштом яких впроваджують відповідні проєкти міжнародної технічної допомоги. 

«Фонд Східна Європа став одним із перших, хто почав системно працювати у сфері цифрової трансформації України, – зазначає Віктор Лях, президент Фонду. – Зокрема, в межах Програми EGAP, що бере початок 2015 року та фінансується Швейцарією, ми долучені до розробки порталу та застосунку Дія, понад 60 електронних сервісів та національної платформи електронної участі E-DEM та багатьох інших ініціатив». 

За словами пана Ляха, окрім програми EGAP, Фонд у своєму портфелі має й інші програми цифрового розвитку. Серед них – проєкти з цифровізації державних реєстрів та оновлення платформи Дія.Engine, що виконуються за підтримки GIZ. Також Фонд дотичний до створення CDTO Campus, де навчаються цифрові лідери країни (проєкт підтримується GIZ та VISA); до оновленого порталу Дія.Освіта, що фінансується коштом Google.org. Окрім того, Фонд Східна Європа є співвиконавцем проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. 

«Україна має всі шанси стати не лише “цифровим тигром Європи”, а й світу, – зазначає Віктор Лях. – Проте місце в рейтингах – не важливе. Перш за все ми дбаємо про зручність та доступність публічних сервісів для громадян, можливість людей впливати на ухвалення рішень органами влади, а також – прозорість та підзвість державного управління, яке забезпечує цифровізація».