(Укр) МЗС України спільно з Фондом Східна Європа представили дипломатичному корпусу та міжнародним донорам План заходів Експертної мережі Кримської платформи на 2022 рік
(Укр) 16 грудня Міністерство закордонних справ України спільно з Фондом Східна Європа провели зустріч із міжнародними донорами. Захід відбувся у межах проєкту «Подальша підтримка зацікавлених сторін Кримської платформи», виконується за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Учасниками події стали представники закордонних дипломатичних місій країн та організацій-учасниць Кримської платформи, міжнародних благодійних фондів і програм донорської допомоги.
Учасникам було презентовано План заходів Експертної мережі Кримської платформи на 2022 рік, пріоритетні напрями аналітичних досліджень і заходів міжнародної адвокації Кримської платформи.
Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях закликав міжнародних партнерів долучатися до інституційної підтримки Експертної мережі та фінансування аналітичних досліджень, конференцій, семінарів і круглих столів, організованих її учасниками.
Своєю чергою Генеральний директор Політичного директорату МЗС України Петро Бешта висловив сподівання на те, що інформаційні зустрічі з міжнародною донорською спільнотою будуть регулярними та перетворяться на постійно чинний майданчик для представлення планів, реалізованих проєктів і досягнень Експертної мережі Кримської платформи.
Від Експертної мережі у заході взяли участь Ольга Скрипник (група «Права людини та міжнародне гуманітарне право»), Валентина Самар (група «Політика невизнання та санкції»), Аліна Фролова (група «Безпека та свобода судноплавства»), Євген Хлобистов (група «Економічні та екологічні наслідки окупації Криму»), Андрій Щекун (група «Гуманітарна політика»), Ескендер Барієв (група «Відновлення прав корінних народів Криму») та Ельміра Аблялімова-Чийгоз (група «Культурна спадщина»).
Довідково: Кримська платформа – це міжнародний консультаційно-координаційний формат, створений для розвитку ініціативи Президента України і спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на тривалу окупацію Криму; відповіді безпековим загрозам, що зростають; посилення міжнародного тиску на Кремль; запобігання подальшим порушенням прав людини та захист жертв окупаційного режиму; а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні. Більше про діяльність Кримської платформи – тут: https://crimea-platform.org/