(Укр) У межах «3D Project: Розвиток попри перешкоди», який виконується Фондом Східна Європа за підтримки Європейського Союзу, завершився відбір переможців другої хвилі грантового конкурсу на розвиток та популяризацію інструментів civic tech в умовах пандемії.
За результатами роботи оцінкового комітету, з-поміж 55 поданих заявок було відібрано 10 ініціатив. Ділимось із вами переліком переможців, які сумарно отримають близько 4,7 млн гривень на впровадження своїх проєктів.
ГО «Імпульс Херсонщини»
Мета проєкту: підвищення якості надання міських послуг та ефективності вирішення проблем громадян через використання владою та громадськістю вебсервісу «УкрСкарга».
У процесі реалізації проєкту заплановано розширити використання вебсервісу для подання електронних скарг «УкрСкарга» в органах влади міста Херсон та поширити його на Херсонську область; дослідити потребу громадян і влади щодо необхідних шаблонів скарг і доповнити сервіс новорозробленими шаблонами; вдосконалити інтерфейс вебсервісу під мобільні пристрої.
Представники ОМС і громадськості будуть поінформовані та залучені до використання інструменту через проведення круглого столу та інформаційної кампанії.
Сума гранту: 525 298 грн
ГО «Платформа прав людини»
Мета проєкту: поширити використання інструментів civic tech у галузі доступу до публічної інформації мешканцями локальних громад і таким чином сприяти вирішенню місцевих проблем у новоутворених ОТГ.
Проєкт передбачає розбудову онлайн-інструменту «Доступ до правди» для зручного та безкоштовного отримання доступу до публічної інформації, зокрема через актуалізацію та розширення онлайн-бази розпорядників публічної інформації локального рівня. Для популяризації інструменту серед мешканців ОТГ заплановано провести інформаційну кампанію, а для представників локальних організацій громадянського суспільства – серію навчальних вебінарів.
Сума гранту: 518 170 грн
ГО «Івано-Франківський регіональний центр»
Мета проєкту: покращення взаємодії влади та громадськості через впровадження сервісу е-консультацій та популяризація використання наявних інструментів civic tech в Івано-Франківській громаді.
Проєктом передбачається проведення адвокаційної кампанії, спрямованої на нормативне та технічне забезпечення впровадження та використання інструментів civic tech у громаді; проведення серії опитувань мешканців і бізнесу стосовно використання інструментів civic tech; запуск сервісу е-консультацій платформи E-DEM.ua та його популяризація; організація навчальних семінарів для посадових осіб Івано-Франківської міської ради, працівників комунальних підприємств, установ, організацій, представників неурядового сектору про переваги інструментів civic tech; проведення широкої інформаційної кампанії.
Сума гранту: 402 591 грн
ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів»
Мета проєкту: впровадження та популяризація civic tech-інструментів е-демократії та підвищення спроможності мешканців щодо їх використання у Дядьковицькій громаді Рівненської області.
У процесі реалізації проєкту заплановано: адвокатувати ухвалення нормативно-правових документів щодо розширення кількості впроваджених civic tech-інструментів платформи E-DEM, зокрема ‒ до вже запущеного сервісу «Громадський бюджет» додадуть сервіси «Відкрите місто», «Електронні консультації», «Електронні петиції»; провести серію навчальних семінарів для представників ОМС, активної молоді, людей старшого віку та громадських активістів щодо можливостей використання цих інструментів задля участі у громадському житті; створити інтерактивні дашборди та мапи на сайті громади задля оперативного інформування мешканців, туристів, потенційних інвесторів про стан досягнення операційних і стратегічних цілей громади та про наявний культурно-туристичний потенціал; провести інформаційну кампанію.
Сума гранту: 306 406 грн
ГО «Мапа реновації»
Мета проєкту: поширення практики використання civic tech-інструментів для дослідження і захисту об’єктів культурної спадщини.
У процесі реалізації проєкту буде створено та проведено онлайн-курс про методики дослідження об’єктів культурної спадщини, що втілені на онлайн-платформі «Мапа реновації»; опубліковано у вільному доступі навчальні лекції та інструкції з цього дослідження; проведено польові дослідження та створення карток історичних будівель міста Києва на онлайн-платформі; створено та популяризовано чат-бот у Telegram, що полегшить збір інформації про закинуті будівлі; проведено інформаційну кампанію.
Сума гранту: 546 784.80 грн
ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»
Мета проєкту: підвищення обізнаності та залученості осіб з інвалідністю, зокрема з порушенням слуху, до дистанційного вирішення місцевих проблем за допомогою використання інструментів civic tech.
Проєктом передбачено розроблення та впровадження на освітній платформі «Zrozumilo!» інклюзивного навчального курсу із сурдоперекладом щодо інформування активістів та осіб з інвалідністю з різних регіонів України про наявні громадські технології та їх використання; надання менторської та кураторської підтримки слухачам курсу у вивченні та використанні інструментів civic tech; навчання менторів для поширення знань про інструменти civic tech серед людей з інвалідністю; проведення широкої інформаційної кампанії.
Сума гранту: 288 175.00 грн
ГО «Центр креативного підприємництва»
Мета проєкту: налагодження діалогу між громадськістю, владою та бізнесом через створення та популяризацію інтерактивної туристичної онлайн-платформи Mykolaivtravel.ua.
У процесі реалізації проєкту заплановано провести низку фокус-груп із залученням представників усіх зацікавлених груп стейкхолдерів задля визначення актуальних категорій контенту платформи; розробити та впровадити технічне рішення онлайн-платформи; залучити активних громадян і представників бізнесу до її наповнення; розробити комунікаційну стратегію популяризації платформи; поінформувати мешканців і туристів громади про платформу через створення інформаційних відеороликів, серію теле- та радіоефірів, проведення інформаційних турів для активних блогерів громади та публікації в онлайн-медіа.
Сума гранту: 546 266.00 грн
ГО «Консультаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу»
Мета проєкту: впровадження та популяризація чат-боту з розрахунку бізнес-планів задля спрощення доступу МСБ до планування життєвого циклу власних бізнес-проєктів в умовах пандемії.
У процесі реалізації проєкту заплановано створити чат-бот «BizBot» із розрахунку бізнес-планів, пілотувати його у Харківській та Миколаївській областях і масштабувати його використання на національному рівні. Це передбачатиме: розроблення технічної та змістовної частин чат-боту; надання консультаційної підтримки користувачам-підприємцям зі створення та валідації бізнес-планів за допомогою чат-боту; збір даних про відгуки та практики взаємодії користувачів чат-боту з формуванням рекомендацій щодо покращення функціоналу чат-боту; розміщення інформаційного вікна чат-боту на регіональних сайтах Дія.Бізнес; проведення інформаційно-просвітницької кампанії.
Сума гранту: 517 400.00 грн
Рівненська обласна організація ВГО «Громадянська мережа «Опора»
Мета проєкту: підвищення рівня взаємодії мешканців і влади на рівні громади в умовах пандемії через запровадження телеграм-боту «Рада на долоні Рівне» та сервісу електронних консультацій.
У процесі реалізації проєкту заплановано: створити та запустити на рівні Рівненської області поліфункціональний телеграм-бот, що інформує населення про роботу депутатів, проходження проєктів рішень у міськраді, анонси засідань депутатських комісій, актуальні петиції та проєкти громадського бюджету; розробити та впровадити на рівні громади сервіс електронних консультацій; провести інформаційно-просвітницьку кампанію серед мешканців щодо використання новостворених інструментів шляхом знімання та поширення відеоблогів, мінісеріалів та анімаційних промороликів у онлайн-медіа.
Сума гранту: 549 760 грн
ГО «Кейсерс»
Мета проєкту: підвищення потенціалу ОТГ для використання civic tech-інструментів із краудконсалтингу задля залучення зовнішньої експертизи у пошуку інноваційних рішень із розвитку громади в умовах пандемії.
У процесі реалізації проєкту заплановано: створити навчальний курс для представників місцевої влади ОТГ щодо використання вебплатформи casers.org для організації краудконсалтингу; провести онлайн-навчання та онлайн-консультування представників щонайменше 15 відібраних ОТГ; розмістити кейси щодо місцевих проблем від ОТГ на вебплатформі; провести інформаційну кампанію та залучити мешканців відібраних ОТГ та з інших територій України до вирішення розміщених кейсів; відібрати та презентувати найкращі рішення; надати консультаційну підтримку ОТГ щодо впровадження отриманих кейсів і провести моніторинг їх імплементації.
Сума гранту: 519 859.40 грн