Подiлитись
23/09/2022
Дружній візит

Мартін Шрьодер, керівник Секції місцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні, 21 вересня завітав до офісу Фонду Східна Європа. Ми презентували наші проєкти та програми, поділилися результатами роботи та спільними планами на майбутнє.

Європейський Союз зараз є одним із найбільших донорів Фонду Східна Європа. Коштом ЄС останні півтора року здійснюються такі програми Фонду: 

  • «3D Project: Розвиток попри перешкоди», яка допомагала громадянським організаціям адаптуватися до нових реалій пандемії за допомогою civic tech — інструментів, що спрощують комунікацію між владою та громадськістю. 
  • Програма «Стійкість», на меті якої — допомогти організаціям громадянського суспільства, в тому числі медіа, продовжувати свою діяльність в умовах війни.
  • Програма цивільного захисту, яку ми впроваджуємо спільно з Hala Systems Inc. та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Разом із партнерами працюємо над підвищенням обізнаності населення щодо радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної загроз.
  • Мікрогранти для малого бізнесу — 300 мікро- і малих підприємств, які постраждали внаслідок збройної агресії росії в Україні, отримують фінансування для провадження діяльності.

«Я працюю у Представництві ЄС в Україні вже понад шість років. І зараз щасливий повернутись сюди вперше від початку повномасштабного вторгнення. Українське громадянське суспільство дуже потужне. Без спільних зусиль ситуація була б значно гіршою. В умовах війни кожен стає волонтером. І я дуже вдячний Фонду Східна Європа за підтримку громадського сектору», — зазначив Мартін Шрьодер.  

Також ми плануємо впровадити разом ще дві програми: 

  • Програму «Спільнодія», яка сприятиме розвитку потенціалу волонтерів.
  • Програму «Фенікс», яка посилюватиме співпрацю ВПО та громад задля відбудови України. 

«Від перших днів ми почали допомагати українцям, які вимушено залишають свої домівки. Так виник проєкт «Шелтер». Ми вже надали підтримку 20 організаціям, що облаштовують 40 прихистків. Дуже вдячні Євросоюзу, який одним із перших донорів підтримав цю ініціативу. І тепер ми спрямовуємо наші зусилля на те, щоб громадянське суспільство відігравало вагому роль у процесі відбудови України», — додав Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.