Подiлитись
19/01/2024
Нові гранти програми «Спроможні та сильні»

Фонд Східна Європа оголошує першу частину списку переможців другої фази грантового конкурсу в межах програми «Спроможні та сильні» за фінансової підтримки Швейцарії.

Громадські організації отримають гранти для роботи, спрямованої на протидію гендерному насильству та захист прав жінок, підтримку уразливих груп населення, етнічних меншин, а також людей, які постраждали від повномасштабного вторгнення.

У межах конкурсу надійшло понад 300 заявок від організацій громадянського суспільства. Тож нижче – список перших дев’яти переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують:

  • Громадська Організація «Вік Можливостей» із проєктом «Експрес школа сучасних професій та жіночого лідерства», Харківська область

Проєкт спрямований на покращення спроможності працевлаштування жінок Харківщини, які постраждали від війни, надання їм підтримки у відкритті  власної справи через навчання сучасних професій та розвиток жіночого лідерства. У межах проєкту жінкам гарантують доступну та якісну бізнес-освіту з фокусом на розвиток навичок маркетингу, фінансів, психології, технологій та управління. Організація забезпечить особисту підтримку та консультування від експертів у різних професіях.

  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Єдність та Сила» з проєктом «Острівець дитинства», Харківська область

Ціль проєкту організація та облаштування усім необхідним для навчання та змістовного дозвілля дітей від 3 до 17 років шляхом створення безпечних освітньо-ігрових просторів у деокупованих громадах Харківщини.

  • Громадська організація «Асоціація жінок-юристок “ЮрФем”» із проєктом «Покращення доступу до правової допомоги постраждалим від сексуального насильства», всі регіони України

 У межах проєкту відбудеться надання безоплатної правової допомоги постраждалим від сексуального насильства, підвищення рівня поінформованості про можливості отримання правової допомоги шляхом розроблення та поширення інформаційних матеріалів. А також проведення навчання для адвокатів/-ок щодо надання правової допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства та посилення спроможності молодих юристок, членкинь та волонтерок ЮрФем працювати зі справами гендерно зумовленого, зокрема сексуального насильства.

  • Вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСь» із проєктом «Посилення економічної спроможності жінок Вінниччини, які постраждали від війни», м. Вінниця та Вінницька область

Проєкт спрямований на посилення економічної спроможності жінок Вінниччини через навчання підприємницької діяльності та навичок працевлаштування у форматі «Школа підсилення економічної спроможності для жінок». Жінки-ВПО та місцеві жінки зможуть навчитися підприємницької діяльності та посилять навички працевлаштування.

  • Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» із проєктом «Соціально-психологічна підтримка внутрішньо переміщених (ВПО) жінок та дітей з інвалідністю у Вінницькій громаді», Вінниця

Проєкт посприяє вирішенню проблеми низького рівня психологічного благополуччя та високого ризику посттравматичного стресового розладу у жінок та дітей з інвалідністю з-поміж ВПО. В межах проєкту надаватиметься психологічна, арттерапевтична та правова допомога, соціальний супровід, послуги прання й ремонту одягу, а також навчання з правової обізнаності,  з питань соціального захисту, комп’ютерної грамотності.

  • Громадська організація «Глобальний погляд» із проєктом «Незламна_Я», Житомирський район

Проєкт спрямований на згуртування і допомогу жінкам вразливих категорій Радомишльської громади (жінки-ВПО, жінки родин військовослужбовців, жінки з інвалідністю, волонтерки) задля їхньої повноцінної інтеграції у громаді та ефективного спрямування їхнього потенціалу на власну користь і на розвиток місцевої спільноти шляхом створення ХАБу для жінок вразливих категорій «Незламна_Я». Надання послуг і активностей: психологічні тренінги, майстерні й тематичні зустрічі. 

  • Громадська спілка «Центр соціальних ініціатив Тростянецької громади» з проєктом ХАБ «Незламні 2.0», Тростянецька міська територіальна громада Охтирського району Сумської області

Проєкт сприятиме соціалізації осіб з інвалідністю та вразливих категорій населення різного віку шляхом створення центру денного перебування ХАБ «Незламні 2.0». У межах проєкту відремонтують і облаштують приміщення, а також будуть організовувати заходи в ХАБ «Незламні 2.0» для соціалізації та адаптації вразливих категорій населення.

  • Громадська організація «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» з проєктом «Розвиток спроможності ромських ГО в Україні», Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Закарпатська, Одеська області

Проєкт спрямований дослідити, яким чином змінилося становище ромів (вразливе і до вторгнення) після початку повномасштабної війни. А також покращити знання ромських активісток у сфері управління грантами, проєктного менеджменту, фандрайзингу, комунікацій, тренінгу для ромок-фасилітаторок фокус-груп із ГЗН, тренінгу з ГЗН, прав людини, підвищити їхній потенціал в роботі у громадському секторі та роботі з постраждалим населенням.

  • Благодійна організація «Львівський благодійний фонд «Щире Серце» з проєктом «Recovery camp», Львів, Львівська область

Проєкт покликаний забезпечити надання психоемоційної підтримки та реабілітації ВПО та особам з деокупованих територій і територій, де тривали бойові дії, та які зазнали негативного впливу війни на своє психічне здоров’я, шляхом проведення сімейних і дитячих таборів Recovery camp. А саме – буде три шестиденних та 12 одноденних таборів психологічної реабілітації для матерів із дітьми. Окрім занять із психологами, програма табору містить активні ігри та майстер-класи з ігротерапевтами.

Програма має два напрями: надання грантів та підвищення інституційної спроможності. Разом з отриманням гранту,  щоби підвищити інституційну спроможність організацій-учасниць, надати підтримку та допомогти стабільно виконувати їхні проєкти та ініціативи, відбудеться оцінювання організаційної спроможності та розроблення дорожньої карту розвитку організацій. У межах програми розвитку організаціям також буде запропонована серія тренінгів та менторський супровід у сфері фінансового менеджменту, управління проєктами та командами, фандрейзингу, комунікацій та/або в суміжних сферах. 

Конкурс грантів відбувся в межах програми «Спроможні та сильні», яка реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії.