Подiлитись
25/01/2024
4 гранти програми «Спроможні та сильні»

Фонд Східна Європа оголошує чотири наступні громадські організації у списку переможців другої фази грантового конкурсу в межах програми «Спроможні та сильні» за фінансової підтримки Швейцарії.

Громадські організації отримають гранти для роботи, спрямованої на протидію гендерно зумовленому насильству та захист прав жінок, підтримку уразливих груп населення, етнічних меншин, а також людей, які постраждали від повномасштабного вторгнення.

У межах конкурсу надійшло понад 300 заявок від організацій громадянського суспільства. Тож нижче – список наступних чотирьох переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують:

  • Благодійна організація «Благодійне товариство «Центр суспільних програм» із проєктом «Центр ВДОМА (Центр відновлення, допомоги, оцінювання, моніторингу, адвокації)», Херсонська міська територіальна громада

Проєкт спрямований на захист прав і врахування потреб осіб, постраждалих в умовах збройного конфлікту внаслідок: окупації, обстрілів, полону, катування. Тож «Центр ВДОМА» це місце, в якому постраждалі від збройного конфлікту можуть у комфортних умовах отримати комплексну допомогу та послуги. Це групова та індивідуальна робота з особами, які потребують допомоги. 

Наприклад, психологічна підтримка, зокрема виїзд психологині центру на місце події для надання первинної психосоціальної підтримки як елемент комплексної психологічної допомоги. А також оцінка психологічного стану людини, яка звернулась, підбір методики самовідновлення, підвищення ресурсності за рахунок фізичних вправ. 

Надання юридичної підтримки через консультації; соціальної підтримки;  робота в групі; майстер-класи, арттерапія, тематичні зустрічі з експертами, зокрема заходи протидії домашньому насильству та гендерно зумовленому насильству, серед іншого сексуальному насильству в умовах війни. Зміст і обсяг соціальної послуги для кожної людини визначатиметься індивідуально, залежно від її потреб, і надаватиметься за принципом добровільності, неупередженості, нейтральності, гуманності.

Довідка про організацію: 

БТ «Центр суспільних програм» – організація з десятирічним досвідом роботи. До 2022 року займалася розвитком молодіжної політики, впровадженням неформальної освіти на території Херсонської ТГ, підтримкою та послугами для (мульти)вразливого населення: людей похилого віку, осіб, які постраждали від домашнього насильства, людей з інвалідністю, ВПО та вразливого місцевого населення. 

У 2022 році, перебуваючи в окупації, команда змогла подати та реалізувати три заявки, які були направлені на закупку продуктових та гігієнічних наборів для мешканців Херсонщини. У 2023 році колектив «Центру ВДОМА» реалізував проєкт «Очищення та дезінфекція приміщень після підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС» та проєкт «Неформальна освіта як інструмент відновлення для мешканців Херсонщини».

  • Громадська організація «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР «ВОЛОНТЕР» із проєктом «Чисті та вмотивовані», Київ, Херсонська область, Миколаївська область

Проєкт спрямований на облаштування громадських пралень для людей, які проживають у чотирьох деокупованих громадах. А саме – планується організувати 12 стаціонарних пралень, які будуть облаштовані сучасною новою технікою для прання і сушки речей та надають послуги у селах та містечках правобережної частини Дніпра, в Херсонській та Миколаївській областях. Пральні послуги надаватимуть усім мешканцям громади на безоплатній основі. Придбане обладнання буде передане на баланс органів ОМС або комунального підприємства. 

Громадська організація також планує залучити волонтерів до роботи у громадських пральнях, допомагати прати речі маломобільним людям у їхніх громадах, від двох до семи осіб залежно від кількості мешканців у населених пунктах.

Довідка про організацію: 

Всеукраїнський громадський Центр «Волонтер» створений у 1998 році. Головною місією організації є розвиток волонтерського руху в Україні. Організація “Центр «Волонтер»” спрямована на активізацію громад і надання допомоги незахищеним категоріям населення, зокрема дітям, підліткам та їхньому оточенню. Останні 25 років Центр «Волонтер» розвиває громадянське суспільство в Україні, активізує співгромадян через популяризацію і залученню до волонтерства, впровадження соціально корисних ініціатив. 

На сьогодні Центр «Волонтер» надає допомогу ВПО та особам, які тимчасово виїхали за кордон внаслідок війни. Також організація надає психологічну допомогу людям, які постраждали внаслідок бойових дій і зазнали насильства, в межах проєкту «Поруч» за підтримки ЮНІСЕФ (працюють 300 психологів).

 У 2023 році організація реалізувала два проєкти з Фондом Східна Європа: «Волонтерський денний табір для підлітків з числа внутрішньо переміщених осіб» та «Добровольці-пожежники. Посилення спроможності органів місцевої влади у сфері цивільного захисту».

  • Громадська організація «Центр надання гуманітарної допомоги «Волонтер-68» із проєктом «Драйв інклюзії», місто Харків та Харківська область

Проєкт спрямований на підвищення можливостей осіб з інвалідністю та їхніх піклувальників через створення інклюзивного навчального простору, а саме коворкінгу, та проведення тренінгів. Зокрема впровадження методичного підрозділу з навчальними матеріалами для тренінгів на постійній основі, з тем «Амбасадори інклюзії», «Вагонний двіж», тренінг психологічної стійкості, тренінг з покращення знань про гуманітарні принципи  та методи вирішення конфліктів. Напрацювання плану роботи мережі «Амбасадори інклюзії» у громадах. 

Частина матеріалів вже розроблена, під час проєкту передбачене їхнє доопрацювання, з урахуванням оновлених даних. Також запланована розробка критеріїв. Наприклад, географія та особливість транспортування, спроможність людини з інвалідністю займатися громадською активністю, створення облікової бази та проведення анкетування потенційних учасників. 

Навчальні групи «Амбасадорів інклюзії» складатимуться з людей з інвалідністю, піклувальників та громадських активістів, для адвокації доступності та інклюзії у своїх громадах.

Довідка про організацію:

Організація «Центр надання гуманітарної допомоги «Волонтер-68» заснована 23.06.2022 р.. Основними напрямками роботи є гуманітарна допомога особам, які опинилися у скрутному становищі, а саме адресна допомога, евакуаційні перевезення, патронаж та інформаційний, соціальний, психологічний супровід. Розміщення маломобільних осіб у шелтері тимчасового перебування, з піклуванням 24/7 та соціальним супроводом. Проведення тренінгових та навчальних програм для волонтерів та усіх зацікавлених осіб, які допомагають особам з фізичними обмеженнями.

Основними бенефіціарами організації є особи з інвалідністю, маломобільні та літні люди, особи з хронічними захворюваннями, родини з дітьми. За період роботи від березня 2022 року команда організація «Волонтер-68» доставила понад 90 000 пакунків адресної допомоги, евакуювала понад 3 000 осіб, виконала понад 400 патронажних виїздів, надала більше 20 000 інформаційно-соціальних консультацій. 

У 2023 році організація реалізувала проєкт «Патронаж для маломобільних осіб, людей з інвалідністю та осіб, постраждалих внаслідок обстрілів чи військової агресії», у межах проєкту «Спроможні та сильні», що виконувався Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії.

  • Громадська організація «Ла Страда-Україна» з проєктом «Забезпечення доступу до послуг для осіб, постраждалих від ґендерно зумовленого та домашнього насильства, посилення обізнаності щодо проблеми в умовах війни», Україна

Проєкт спрямований на запобігання та протидію гендерно зумовленому та домашньому насильству, направленому проти жінок, молоді та дітей в Україні в умовах війни. А саме: забезпечення стабільної роботи Національних гарячих лінії в умовах війни, підвищення обізнаності жінок щодо питань протидії гендерно зумовленому (ГЗН) та домашньому насильству в умовах війни, посилення спроможності ГО «Ла Страда-Україна» провадити ефективну діяльність в умовах війни. 

Також ГО планує організувати п’ятиденну Школу консультантів Національних гарячих ліній; онлайн психотерапевтичні сесії для профілактики психоемоційного та професійного вигорання консультантів НГЛ, разом із психологічними супервізіями; триденний виїзний тренінг з підтримки психоемоційного стану консультантів Національних гарячих ліній і придбати системи зберігання електроенергії для Національних гарячих ліній та засобів обігріву.

Довідка про організацію:

Громадська організація «Ла Страда-Україна» – неурядова неприбуткова організація, яка працює в Україні від 1997 року. Основні напрями діяльності: адвокація, підвищення рівня обізнаності суспільства про права жінок та гендерну рівність, моніторинг реалізації державної політики та лобіювання змін законодавства, превентивно-освітня діяльність, тренінги та навчання фахівців, науково-методична діяльність, проведення досліджень, надання правової та соціальної допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства, інформаційна діяльність, мережування тощо. 

У 2004 році «Ла Страда – Україна» стала засновницею Міжнародної асоціації «Ла Страда» (Нідерланди, Амстердам), яка має консультативний статус у Раді ООН з економічних та соціальних питань (ЕКОСОК).  

У 2023 році «Ла Страда – Україна» реалізувала проєкт «Забезпечення доступу до послуг для постраждалих від ГЗН та підвищення обізнаності про проблему» у межах проєкту «Спроможні та сильні», що виконувався Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії.