Фонд Східна Європа оголошує перших 10 переможців третьої фази грантового конкурсу в межах програми «Спроможні та сильні» за фінансової підтримки Швейцарії.
Громадські організації отримають гранти для надання послуг людям, які постраждали від повномасштабного вторгнення, для підтримки вразливих груп населення, для діяльності, спрямованої на протидію гендерному насильству, а також на підвищення економічної спроможності жінок.
Перші 10 громадських організацій отримали гранти за другим і третім лотом.
Лот 2: Гранти розміром від 1 000 000 до 1 500 000 гривень для ОГС, які мають попередній досвід у реалізації подібних проєктів та необхідний фаховий потенціал. У межах лоту-2 планується підтримати орієнтовно 10 проєктів.
Лот 3: Гранти розміром від 3 500 000 до 4 000 000 гривень для ОГС, які мають попередній досвід у реалізації подібних проєктів та необхідний фаховий потенціал. У межах лоту-3 планується підтримати орієнтовно 10 проєктів.
У межах конкурсу надійшло близько 500 заявок від організацій громадянського суспільства. Тож нижче – список десяти переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують:
Проєкт спрямований на покращення якості життя дітей з тяжкими захворюваннями. Серед них – діти-сироти, діти-ВПО, діти військовослужбовців, діти у складних життєвих обставинах. У межах проєкту їм нададуть кваліфіковане паліативне лікування у новому відділенні реабілітації та паліативної допомоги медичного центру шелтеру. Також проєкт забезпечить функціонування нового відділення реабілітації та паліативної допомоги протягом шести місяців і проведення навчання для залученого персоналу (24 осіб) щодо особливостей паліативного лікування дітей.
Проєкт забезпечить комплексну допомогу паліативним хворим та підтримку їхнім родичам у місті Харкові. Шістдесят паліативних хворих отримають соціальні послуги паліативного догляду вдома; п’ятдесят засобів реабілітації видадуть у тимчасове користування та організують сімсот консультацій для родичів паліативних хворих щодо здійснення ними паліативного догляду та догляду вдома.
Проєкт надасть комплексну підтримку та допомогу ветеранам, членам їхніх родин, родинам загиблих та зниклих безвісти внаслідок російсько-української війни. У межах проєкту нададуть якісну інформаційну та правову допомогу, сприятимуть покращенню їхнього ментального здоров’я, зменшення рівня стресу і тривожності. Проєкт також спрямований на посилення інституційної спроможності ГО «Ветеранс ХАБ Одеса»: проведення п’ятиденного ретриту-навчання для команди з 10 осіб та покращення матеріально-технічної бази організації.
Проєкт забезпечуватиме психологічну підтримку та сприятиме ментальному здоров’ю медичних працівників, які зазнають стресу високого рівня і професійного вигорання через роботу в екстремальних умовах війни. У межах проєкту нададуть індивідуальні психологічні консультації для 80 медичних працівників та організують п’ятиденні рекреаційні відновлювальні заходи для 40 медичних працівників.
Проєкт посилюватиме соціальну та економічну інтеграцію, а також сприятиме покращенню психоемоційного стану жінок (жінки-ВПО, місцеві жінки) у вибраних громадах Сумської області завдяки проведенню індивідуальних психологічних консультацій та групових заходів. У межах проєкту сприятимуть покращенню економічної спроможності жінок у цих громадах через навчання цифрової та фінансової грамотності й підприємництва. Для них організують навчальні курси з манікюрної та швацької справи, а також мотиваційні вечори за форматом TED (Technology Entertainment Design) за участі відомих у регіоні жінок-лідерок, підприємиць, які своїм прикладом життя та діяльності спонукали та надихали до змін та розвитку інших жінок.
Проєкт надаватиме психологічну підтримку пацієнтам з онкологією та їхнім родичам через індивідуальні та групові сеанси терапії. Зокрема, у межах проєкту розроблять психологічну програму підтримки для проведення групових онлайн-сеансів із психологом для онкохворих та їхніх родичів, закуплять ноутбук із програмним забезпеченням для проведення групових сеансів і створять окрему сторінку проєкту на сайті організації з інформаційними матеріалами на психологічну тематику.
Проєкт надаватиме комплексну підтримку та сприятиме підвищенню стійкості постраждалих від війни вразливих груп: ВПО, жінок, які постраждали від ГЗН, людей похилого віку. У межах проєкту заплановані індивідуальні консультації психолога та групові сесії з психологом, а також юридичні консультації та правові семінари. Ще громадська організація планує повести учасниць та учасників до Театру Юного глядача з екскурсіями театром та майстер-класом з акторської майстерності, організує Форум з протидії ГЗН «Об’єднані проти насильства: захист прав та гідності в умовах конфлікту», а також тренінги на теми запобігання ГЗН та підвищення економічної спроможності. У межах інституційної підтримки ГО заплановані індивідуальні консультації для членів команди та заняття для профілактики професійного вигорання.
Проєкт спрямований підвищити економічну адаптацію та соціальну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб Полтавської області. В межах проєкту організують навчальні курси за трьома сферами: ІТ, манікюру та бровістики. А також запропонують індивідуальні консультації з психологом. У межах інституційної підтримки закуплять техніку для оновлення.
Проєкт посилить економічну інтеграцію та фінансову спроможність внутрішньо переміщених осіб, а саме – підвищить конкурентоспроможність ВПО на ринку праці та спроможності до відкриття власної справи. Відбудуться навчальні заходи, воркшопи з працевлаштування та ефективного пошуку можливостей. Учасники та учасниці зможуть створити резюме, портфоліо. Також ГО організує тренінги з розвитку особистісних якостей і навичок соціально-професійної взаємодії, курси англійської мови для підвищення кваліфікації, ярмарок вакансій для працевлаштування із залученням компаній-працедавців, проведення майстер-класів, тренінги з фінансової грамотності та бізнес-освіти; ознайомчі візити (екскурсії) до бізнесів; індивідуальні консультації щодо відкриття власної справи (онлайн та офлайн) та розробка бізнес-моделей; один хакатон бізнес-ідей. У межах інституційної підтримки для ГО також закуплять обладнання.
Проєкт сприятиме попередженню психотравмувальних наслідків та підвищенню здатності долати виклики, які спричинені тривалими воєнними діями, в родинах ветеранів та військовослужбовців, шляхом надання доступної кризової допомоги. Протягом шести місяців гаряча лінія оброблятиме звернення. У межах проєкту забезпечать доступ до психологічної допомоги для осіб, які проживають у населених пунктах, де відсутні або обмежені спеціалізовані послуги. Також забезпечать індивідуальні онлайн-консультації для дозвонювачів, які потребують поглибленої індивідуальної допомоги для стабілізації кризових станів. CRM-система Binotel буде впроваджена для управління всіма зверненнями та інтеграції інформації з різних каналів комунікації (гаряча лінія, месенджери, сайт). Детальна аналітика щодо кількості звернень, типів проблем, інтеграція телефонних та текстових звернень через CRM Binotel, що допоможе в подальшому удосконаленні процесів підтримки.