Щоб посилити стійкість та ефективність організацій громадянського суспільства (надалі – ОГС) та медіа, що мають статус громадських організацій, учасниць та учасників ОГС, а також сприяти їхньому розвитку в умовах війни, в межах програми «Стійкість» (надалі – Програма) Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів.
Цю Програму Фонд упроваджує у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM (Equal Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.
У межах грантового компоненту Програми заплановано надання грантів для підтримки місцевих ініціатив, спрямованих на посилення ОГС; а також медіа, що мають статус громадських організацій, шляхом оголошення відкритого конкурсу (далі – Конкурс) за трьома напрямами:
На цей Конкурс одна організація в межах одного Лоту може подати тільки одну заявку. Власний внесок від грантоотримувача за грантовим компонентом Програми не є обов’язковим.
Гранти не можуть бути видані організаціям, які на момент підписання грантової угоди зареєстровані (мають юридичну адресу) на території, визначеній як тимчасово окупована (у переліку населених пунктів, на територіях яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень, а також населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування).
Цілі грантового Конкурсу:
Лот 1
Завданням цього лоту є підтримка ОГС у зв’язку з релокацією з регіонів України, охоплених бойовими діями, а саме з: Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської, Одеської, Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської та Чернігівської областей, а також створення умов для їхньої діяльності на новому місці.
Пріоритет надаватиметься тим організаціям, які здійснюють заходи з релокації з однієї з громад, які визнані такими, що охоплені активними бойовими діями і визначені у Наказі Мінреінтеграції від 25 квітня 2022 року та змін до нього, враховуючи всі редакції Наказу. Релоковані організації мають продовжувати свою діяльність на новому місці – підтвердженням цього є наданий План діяльності організації.
Заявка може містити такі напрямки витрат (наведений перелік не є вичерпним):
Лот 2
Цей лот передбачає підтримку ОГС, які сприяють забезпеченню належних умов для роботи вимушено переміщених осіб та релокованих представників та представниць ОГС, а також їхньої взаємодії з громадами, що приймають. Перевагу надаватимуть тим організаціям, які мають досвід практичної роботи із внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та/або медіації конфліктів у територіальних громадах.
Заявка може передбачати такі види діяльності (наведений перелік не є вичерпним):
Лот 3
Проєкти, подані в межах цього лоту, мають сприяти покращенню операційної та організаційної спроможності громадських організацій, які працюють у сфері медіа та комунікацій, та підтримувати їхню професійну діяльність.
Заявка може передбачати такі види діяльності (не обмежуючись ними):
До участі у конкурсі запрошують організації громадянського суспільства (ОГС), а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації. До розгляду не прийматимуть заявок від суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій. Організації-заявники не мають перебувати у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.
Серед заявників перевагу надаватимуть таким організаціям:
Усі заявки, подані на конкурс, розглядатиме та оцінюватиме незалежна комісія експертів, на основі критеріїв оцінювання.
Винятковий критерій – заявки, які не відповідають цьому критерію, не будуть прийняті до розгляду в межах Лоту 1 (балів не присвоюють): ОГС, що станом на 24.02.2022 була зареєстрована в одному з регіонів України, охоплених бойовими діями, і на момент подання заявки має докази зміни місця діяльності (приклади доказів: договір оренди приміщення, зміна місця реєстрації організації, довідка ВПО представника(-ці) організації, фото- або відеодокази).
Базові критерії оцінювання:
Максимальний розмір гранту: до 1 000 000 гривень для однієї організації
Кількість грантів: у межах конкурсу планується підтримати до 15 проєктів
Очікувана тривалість проєктів: від 3 до 6 місяців
Очікуваний початок діяльності: листопад 2022
Як подавати заявку?
Організації-заявники мають заповнити та надіслати:
Фонд Східна Європа зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проєктних заявок не відповідатиме умовам конкурсу.
Будь ласка, зверніть увагу, що:
Перелік витрат, які не можуть бути підтримані Фондом, міститься у шаблоні Бюджету проєкту.
Останній термін подання заявок: 23:59 03 жовтня 2022 року
Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 01 листопада 2022 року.
Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти [email protected] із зазначенням у темі листа: «Заявка на конкурс грантів» та номер Лоту.
Запитання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати Юлії Смаглюковій, фахівчині з програм Фонду Східна Європа, у письмовій формі на електронну адресу [email protected] до 03 жовтня 2022 року.