Подiлитись
30/05/2023
Гуманітарна допомога

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Гуманітарного фонду для України та спрямована на підвищення спроможності українських громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, які постраждали від війни.

Географія програми: Дніпропетровська, Київська, Львівська, Харківська та Херсонська області.

У фокусі уваги програми буде надання гуманітарної допомоги непродовольчими товарами внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та іншим групам населення, які постраждали від воєнних дій, шляхом мобілізації та зміцнення спроможності місцевих ОГС.

У межах проєктів передбачається закупівля та передання бенефіціарам наборів непродовольчих товарів, які, серед усього, можуть використовуватися в укриттях. Зокрема йдеться про постільну білизну та рушники, кухонне приладдя, баки для води, джерела світла та пристрої для підживлення телефонів.

Передбачено, що склад наборів принаймні на 80% відповідатиме стандартним наборам, затвердженим Управлінням ООН з координації гуманітарних справ (OCHA):

 • для прихистків (рекомендований склад набору – за лінком)
 • для домогосподарств ВПО або місцевого населення (рекомендований склад набору – за лінком)
 • для сімей з-поміж місцевого населення (рекомендований склад набору – за лінком)

Зміни до наборів можуть становити 20% від стандартних наборів та бути в межах категорій: постільна білизна та рушники, кухонне приладдя, господарське приладдя, джерела світла та пристрої для підживлення телефонів.

Окрім закупівель передбачено інформування громадськості про тривання реалізації проєкту та потреби бенефіціарів.

Очікується, що проєкти триватимуть від двох до трьох місяців.

Кількість проєктів, які будуть підтримані: 15.

Максимальний бюджет одного проєкту – 950 000 грн. Мінімальний бюджет проєкту – 850 000 грн.

Витрати в межах проєктів можуть бути спрямовані на:

 • Закупівлю непродовольчих товарів відповідно до рекомендованого складу наборів. Позиції у наборах можуть відрізнятися від рекомендованого переліку максимум на 20%. За можливості варто віддавати перевагу українським виробникам.
 • Оплату транспорту та логістики.
 • Оплату оренди складських приміщень.
 • Налагодження механізму збору та опрацювання зворотного зв’язку щодо якості наданих послуг від бенефіціарів.
 • Адміністративні витрати, включаючи оплату праці співробітників організації-заявника, залучених до проєкту.

При плануванні проєктів заявникам необхідно враховувати таке:

 • У заявці необхідно чітко прописати, який тип / які типи наборів планується закуповувати, надати їх склад та вказати кількість наборів кожного типу.
 • Діяльність у межах проєкту може здійснюватися винятково в цільових областях програми.
 • Заявник має забезпечити збір зворотного зв’язку від бенефіціарів.
 • Заявник має дотримуватися принципу нульової толерантності до насилля та бути готовим спільно з експертами ФСЄ розробляти та впроваджувати у роботі своєї організації політики щодо забезпечення підзвітності перед постраждалим населенням та захисту від сексуальної експлуатації та насильства (AAP/PSEA).
 • Заявник має отримати лист підтримки від органу місцевої влади тієї громади, де планується реалізація проєкту, а також лист підтримки від керівництва прихистку, якщо набори розповсюджуватимуть у прихистках.

Додатково Фонд за допомогою залучених експертів надасть підтримку організаціям-переможцям у розробленні внутрішніх політик щодо забезпечення підзвітності перед постраждалим населенням та захисту від сексуальної експлуатації та насильства (AAP / PSEA). Також організаціям буде надана підтримка у вигляді тренінгів та менторського супроводу.

До участі у конкурсі запрошуються організації громадянського суспільства (ОГС), а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації. До розгляду не прийматимуть заявок від суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій. Організації-заявники не мають перебувати у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.

Усі заявки, подані на конкурс, розглядатиме та оцінюватиме незалежна комісія експертів на основі таких критеріїв оцінювання:

 • Відповідність запропонованої діяльності пріоритетам програми.
 • Можливість охопити значну кількість бенефіціарів.
 • Попередній досвід надання гуманітарної допомоги (відпрацьована логістика, спроможність команди тощо).
 • Спроможність впроваджувати проєкт у визначених географічних районах у поточних умовах та мати відповідні спеціальні знання та фахівців у команді для реалізації проєкту (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст / бухгалтер (досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку не менше двох років) та інші фахівці відповідно до потреб проєкту).

Для участі у програмі заявникам потрібно подати заповнені:

 • Аплікаційна форма
 • Бюджет проєкту
 • Лист підтримки від органу місцевої влади (у довільній формі)
 • Лист підтримки від керівництва або балансоутримувача прихистку (де буде вказано про готовність взяти товари на баланс) у тому разі, якщо набори закуповують для прихистку.

Заявки прийматимуть до 23:59 год. 21 червня 2023 року. Заповнені заявки разом із бюджетом мають бути надіслані на пошту shelter@eef.org.ua. Прохання вказувати в темі листа «Заявка на конкурс грантів для закупівлі непродовольчих товарів».

Поданих на конкурс документів не рецензують. Остаточне рішення щодо заявки перегляду не підлягає. Причини відмови чи підтримки проєкту повідомлені не будуть.

Про результати розгляду учасники конкурсу будуть повідомлені письмово після проведення розгляду конкурсною комісією.

З відібраними організаціями можуть бути проведені співбесіди у онлайн-форматі для оцінки їхньої організаційної спроможності.

Початок реалізації проєктів очікується орієнтовно 15 серпня 2023 р..

Запитання щодо технічних умов конкурсу можуть бути надіслані на адресу: shelter@eef.org.ua