Подiлитись
01/02/2023
Безпека у школі

31 січня Фонд Східна Європа за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій презентував освітянам столиці модельне укриття, що було облаштоване на базі однієї зі столичних гімназій у межах програми «Безпечна школа». 

У цьому закладі наразі навчаються 506 дітей. Проте укриття, яким тут користувалися після повномасштабного російського вторгнення, вміщувало максимум 300 школярів та школярок. 

Після ремонтних робіт, які Фонд Східна Європа реалізував лише за кілька місяців, укриття стало суттєво більшим і приймає також дітей із садочка, розташованого поряд.

В укритті встановили вентиляцію та захищені електричні мережі. Крім того, провели WI-FI, зробили туалетні кімнати, комфортно облаштували місця для дозвілля. На свіжобілених стінах з’явились візерунки. 

Ще однією причиною для дитячої радості став кінотеатр. Тож під час тривог діти можуть переглядати пізнавальні мультики, фільми чи робити руханки. Тут встановлений п’ятиметровий екран та колонки. Директор каже, що їхня школа, напевно, стане першою, де в підвалі є свій кінозал.

Під час події пролунала повітряна тривога, тому до укриття спустилися школярі. Так учасники заходу на власні очі змогли побачити, наскільки комфортно та безпечно почуваються тут діти.   

Програма «Безпечна школа» реалізується Фондом Східна Європа у співпраці з МОН, ДСНС та МВС за фінансової підтримки низки партнерів – «Eurasia Foundation» та «Terre des Hommes», а також – компаній «EPAM Україна», «Baker Tilly International» та «METRO Україна». 

У програмі беруть участь 28 навчальних закладів в Україні: окрім Києва, ще й у Хмельницькому, Одесі, Чернігові, Вінниці, Сумах.