Подiлитись
08/08/2022
Безпечна школа

Фонд Східна Європа у співпраці із ДСНС та МОН запустили програму «Безпечна школа», в межах якої облаштують 20 укриттів. Про це йшлося на брифінгу, що відбувся 8 серпня за участі президента Фонду Віктора Ляха.

У брифінгу також взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш та заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

У межах програми «Безпечна школа» Фонд спільно з ДСНС і МОН оберуть 20 шкіл у відносно безпечних областях України: Вінницькій, Хмельницькій, Одеській та у Києві. З-поміж цих 20-ти 16 шкіл отримають базовий пакет обладнання для укриттів: електрообігрівачі, аварійні світильники, аптечки, кулери та фільтри для води, роутери, меблі для сидіння, матеріали для занять та ігор із дітьми тощо.

Укриття чотирьох шкіл (по одній у кожній області), крім забезпечення необхідним обладнанням, ще й відремонтують. Вони стануть «модельними» укриттями: їх відвідуватимуть освітяни та представники влади інших областей для запозичення успішного досвіду. Ініціатива триватиме від 1 серпня 2022 року по 31 січня 2023 року. 

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, запевняє: 20 укриттів – це лише пілотний проєкт. «Ми шукатимемо можливості підтримувати цю програму й надалі, тому що добре розуміємо: від того, чи зможуть діти безпечно відвідувати навчальні заклади, залежить не тільки якість освіти, яку вони здобувають. А й те, чи зможуть їхні батьки повернутись на роботу», – говорить пан Лях. 

Окрім облаштування безпечних укриттів, Фонд у межах програми розробить онлайн-курс для вчителів. Доступний безкоштовно на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!, курс розкаже, як проводити заняття з дітьми в укриттях і підтримувати їх психологічно. Також у Фонді розроблять методичні рекомендації про те, як освітянам облаштовувати укриття, а МОН поширить їх серед шкіл країни.

Фонд Східна Європа виказує подяку за підтримку програми «Безпечна школа» своїм партнерам – «Eurasia Foundation» та «Terre des Hommes», а також – компаніям «EPAM Україна», «Baker Tilly International» та «METRO Україна».