Подiлитись
15/11/2022
Абетка безпеки

Зараз усі українці вже знають, що робити на випадок відключення світла – шукаємо в мережі свічки, ліхтарики та світловідбивні стрічки чи жилети. Знаємо, як діяти на випадок відключення води – закуповуємо бутлі з питною та технічною. 

Маємо також бути готові до ситуацій, які нас ще можуть чекати у майбутньому. Корисні поради під назвою «Абетка безпеки» на одному сайті зібрала Державна служба України з надзвичайних ситуацій. 

Абетка безпеки у деталях розповідає про правила дій людини під час радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної загроз, виявлення мін, виникнення пожеж, правила поведінки цивільних під час ведення активних бойових дій та багато чого іншого. 

Спільно із партнерами Фонд Східна Європа розмістив у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Запоріжжі зовнішню рекламу. На ній – QR-код, за яким людина може перейти на Абетку безпеки і ознайомитись із інформацією, яка потенційно може зберегти здоров’я та життя.

Приміром, зараз у домівках багатьох українців холодно, обігрівачі – один зі способів зігрітися. ДСНС рекомендує обережно поводитись із електроприладами, адже можливі часті пожежі. Абетка корисна ще й тим, що у простій формі розповідає, як надати першу медичну допомогу під час різних ситуацій, зокрема опіків тощо. 

Інформаційна кампанія розроблена Фондом Східна Європа в межах «Програми цивільного захисту», що впроваджується у партнерстві з Hala Systems Inc., Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та коштом Європейського Союзу.