Українські громадські організації продовжують стикатися із надзвичайними викликами та навантаженням. Та попри все – працюють і надають низку життєво необхідних послуг для людей, які постраждали: зокрема, й уразливим верствам населення.
Щоб посилити роботу ГО та дати змогу й надалі втілювати важливі проєкти, Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії надає 12 грантів від одного до трьох мільйонів гривень 12 організаціям громадянського суспільства у межах проєкту «Спроможні та сильні».
Ці організації відібрані Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва. Вони працюють у різних сферах, і їхня робота спрямована на протидію гендерному насильству та захист прав жінок, підтримку уразливих груп населення, національних меншин, а також надання підтримки людям, які постраждали від повномасштабного вторгнення.
Ось перелік організацій та короткий опис їхніх проєктів, які вони реалізовуватимуть у межах отриманих грантів:
- Вінницька ГО Інформаційно-просвітницький центр «ВІСь» створить простір для консультаційного центру та притулку для жінок ФФаПП, проєкт має назву «Центр консультування та підтримки для жінок – ФФаПП (феміністська професійна підтримка/притулок)».
- ВГО «Гей-альянс Україна» працюватиме над посиленням почуття безпеки та гідності ЛГБТК+ людей під час війни у межах проєкту «Посилення потенціалу ЛГБТ+ спільнот, що зіткнулися з проблемами під час війни, та їхнього залучення до громадських процесів».
- Федерація єврейських громад України допоможе забезпечити продуктовими та гігієнічними наборами малозабезпечені сім’ї з дітьми, людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, інші незахищені верстви населення та постраждалих від війни у межах проєкту «Від сердець до сердець».
- ГО Центр громадянських ініціатив «Суспільний вимір» займатиметься наданням первинної неспеціалізованої психосоціальної допомоги соціальним групам, які зараз через різні обставини позбавлені такої можливості, шляхом поширення інноваційної ІТС-методики (Integrative Community Therapy); проєкт має назву: «Первинна, безпечна та економічно ефективна психосоціальна підтримка».
- ГО «Територія успіху» сприятиме соціально-економічній інтеграції та психосоціальному відновленню ВПО в Кіровоградській області у межах проєкту «Як почуваються внутрішньо переміщені особи у Кропивницькому?».
- ГО Громадський рух «Віра, Надія, Любов» продовжить надавати послуги психосоціальної підтримки та кейс-менеджменту (правова допомога, консультації, інформаційні, соціальні та інші види послуг) постраждалому населенню, покращить умови перебування ВПО у притулку “Софія” в межах проєкту «Посилення спроможності проєктів із запобігання ГОН».
- ГО «Жива-Я» працюватиме над наданням своєчасної медичної та психологічної підтримки внутрішньо переміщеним жінкам та дітям, які постраждали від війни та гендерного насильства у межах проєкту «Стійкі та обізнані».
- ГО Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» підтримає простір для жінок-переселенців та жінок з уразливих груп, надаватиме необхідну підтримку для економічного, фізичного, психологічного та соціального відновлення жінок, які постраждали від війни, поліпшуватиме взаємодію та співпрацю правозахисних, жіночих та ромських організацій між собою та з місцевою владою у межах проєкту «Місце сили».
- ГО Центр «Жіночі Перспективи» надаватимуть психологічну та юридичну підтримку жінкам та дітям ВПО, які перебувають у притулках, забезпечать оренду та операційну діяльність притулків «Рясне», «Соборна», «Зелена», «Кастелівка» у межах проєкту «Надання послуг жінкам та дітям ВПО, які перебувають у притулках для ВПО».
- ГО «Інсайт» підтримуватиме жінок із найбільш незахищених соціальних груп під час війни, розширить діяльність психологічної гарячої лінії та юридичної служби «Марш жінок» для жінок, які звертаються на гарячу лінію в межах проєкту «Марш Жінок».
- ГО «Ла Страда – Україна» підсилить свою роботу із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема домашньому насильству, спрямованому проти жінок, молоді та дітей в Україні. Займатиметься розвитком організаційної та операційної спроможності Національної гарячої лінії з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації та Національної гарячої лінії для дітей та молоді у межах проєкту «Забезпечення доступу до послуг для постраждалих від ГЗН та підвищення обізнаності про проблему».
- БФ «Слов’янське серце» відновлюватиме дах та системи центрального опалення ресурсного центру «Слов’янське серце» в деокупованому Святогірську в межах проєкту «Відновлення Ресурсного жіночого центру “Слов’янське серце”».
У межах проєкту організації також зможуть пройти оцінювання організаційної спроможності та отримати дорожню карту подальшого розвитку. А ще на них чекає серія тренінгів та менторський супровід у сфері фінансового менеджменту, управління проєктами та командами, фандрейзингу, роботи з волонтерами, комунікацій та інших сфер.
Зичимо успіхів організаціям-учасницям проєкту та вдячні Швейцарії за підтримку!