Подiлитись
09/05/2025
Віра Недзведська у проєкті «PRO громади»

Нещодавно віцепрезидентка зі стратегічних партнерств Фонду Східна Європа Віра Недзведська взяла участь у проєкті «PRO громади» – це платформа, на якій лідери та експерти, які працюють для розвитку громад, діляться своїм актуальним досвідом. 

У розмові Віра Недзведська розповіла про те, як повномасштабна війна змінила напрямки діяльності Фонду Східна Європа, та про те, якого досвіду набув Фонд за цей час.

Фонд Східна Європа займається проєктами цифровізації, разом із партнерами втілює проєкти та розробляє рішення, якими вже користується понад 20 млн українців, підтримує розвиток громадянського суспільства, бізнесу, реалізує гуманітарні ініціативи.

«Ми завжди дуже раді, коли бачимо, як організації, яким ми колись надали їхній перший у житті грант, далі отримують фінансування від великих донорів, стають на ноги і розвиваються», – каже Віра Недзведська. 

З початком повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року Фонд, як і багато інших організацій, долучився до гуманітарної роботи. Відтоді вдалося допомогти десяткам прихистків для внутрішньо переміщених осіб, а також облаштувати укриття у школах і дитячих садках. 

Один із напрямів, досвідом у якому може поділитися Фонд Східна Європа, – це побудова довгострокових партнерств, які не залишаються лише на папері. Віра переконана: все починається з чесності – до себе та до партнерів. Справжнє партнерство можливе тоді, коли всі сторони бачать спільні інтереси і працюють на досягнення взаємовигідних результатів. Це можуть бути організації як публічного, так і приватного сектору. Завдання Фонду – підтримувати цю комунікацію та переносити її в нові ініціативи.

«Безумовно, ми багато працюємо з громадами, з локальними організаціями в усіх без винятку регіонах України. І це багаторічні партнерства, які тривають від проєкту до проєкту. Ми розуміємо, що будь-який проєкт має свою кінцеву дату. Проєкти закінчуються, а люди залишаються, організації залишаються, історії залишаються. А наше завдання – зберегти цю комунікацію і нести її далі в наступні проєкти», – резюмувала Віра Недзведська.

Також віцепрезидентка зі стратегічних партнерств Фонду Східна Європа Віра Недзведська дала пораду щодо того, як можна подбати про мінімізацію ризиків та продовжувати діяльність, коли зменшується донорська підтримка, зокрема – USAID:

«На початку 2025 року у Фонді Східна Європа було 16 чинних програм, і три з них фінансувалися за рахунок USAID. Зараз ці програми закриті, фінансування припинено, але у нас залишається 13 інших програм, які фінансуються зокрема Європейським Союзом, Швейцарією, Швецією, Норвегією, Німеччиною та іншими донорами. Тому, мабуть, рецепт доволі універсальний – диверсифікація джерел фінансування, робота з різними донорами, постійна робота над розширенням кола ваших партнерів. Це завжди хороша стратегія для мінімізації ризиків. На жаль, подібні ситуації можуть виникати з різними донорами».

Повну версію подкасту можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Uen-dKqU6lI?si=QmZc6P00PqEdSfh6