Подiлитись
21/07/2023
Війна і ми

Фонд Східна Європа відремонтував та облаштував вже 29 укриттів у шести містах України. Київський державний музичний ліцей імені М. В. Лисенка — один із об’єктів, яким опікується Фонд.

Це професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. Зараз там навчаються 420 дітей, 120 з яких приїхали з різних куточків України і проживають у пансіонаті. 

На жаль, стан укриттів у закладі пригнічує і потребує невідкладного ремонту. Вентиляція, яка є зараз, не дозволяє довго перебувати у сховищах.

Крім того, необхідно довести до ладу систему гідроізоляції, адже під час злив вода заливає укриття. Через це на стінах з’явилася пліснява, і навіть година у таких умовах шкодить здоров’ю дітей.

Під час заходу відбувся концерт співака-волонтера Дмитра Васильєва, а також аукціон.

Розіграли вісім лотів. Зокрема, продали прапор від головнокомандувача Валерія Залужного, кепку від очільника ГУР Кирила Буданова, футболку від генерала Олександра Сирського, прапор і марки від міністра Олексія Рєзнікова.

Також дві картини. «Крила» від Тати Ременєвої, активної волонтерки, арттерапевтки з 20-річним досвідом роботи з особливими дітками. Зараз Тата служить у київській теробороні, захищає столичне небо від шахедів.

Друга картина — «Небо за нас!» — від Віталія Кириченка, художника, дитячого письменника, волонтера.    

«На зібрані кошти команда Фонду планує облаштувати укриття ліцею. Окрім того, у приміщенні планується створити «куточок безпеки», в якому діти зможуть ознайомитися із правилами безпечної поведінки у випадках надзвичайних ситуацій. Також там можуть бути ігри й інтерактивні матеріали, які сприятимуть розвитку та заспокоєнню учнів», — розповів Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Захід відбувся у межах Програми «Спільнодія», яка впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу.