Подiлитись
06/07/2023
Три роки ЄДЕССБ

Три роки назад розпочалась одна з найважливіших антикорупційних реформ – диджиталізація будівництва та початок роботи е-системи.

З цієї нагоди шостого липня відбувся захід «Цифрова трансформація будівельного сектору. Три роки ЄДЕССБ».

Фокус події – на диджиталізації будівельної сфери та обговоренні результатів запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), майбутніх планів, а також ролі цифрових інструментів у запобіганні та протидії корупції в Україні.

У заході взяли участь представники Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство цифрової трансформації України, інших державних структур та профільних спільнот, а також представники міжнародних донорів, неурядових організацій і громадянського суспільства, які були залучені до реформування будівництва.

Повну трансляцію події можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/live_streaming_of_the_event 

За три роки цифровізація допомогла кардинально змінити будівельний сектор. Будувати стало швидко та прозоро. Запрацювали чіткі та зрозумілі процеси для громадян і бізнесу, отримання адміністративних послуг перевели на портал Дія, а час розгляду документів скоротився у рази.

Максимальна автоматизація процесів усуває контакт із чиновниками та позбавляє громадян і бізнес від паперової тяганини, унеможливлює маніпуляції з паперовими документами, які раніше можна було підробити чи загубити.

Зараз українці можуть отримати 100% будівельних послуг онлайн. На порталі Дія доступні 14 будпослуг, якими українці скористалися вже понад 100 тисяч разів.

Цифрові інструменти контролю допомогли запровадити електронну чергу під час розгляду документів. А також захистити архітекторів та інженерів від незаконного використання їхніх даних недобросовісними забудовниками – у такий спосіб вдалося зупинити понад 400 незаконних будівництв.

Тепер кожен українець може самостійно перевірити законність будівництва. Отримати інформацію про обʼєкт можна через QR-код, розміщений біля будівлі. Інформація про будівництво також відкрита для громадськості на https://e-construction.gov.ua та https://data.gov.ua

Антикорупційний ефект від цифровізації будівництва становить 1,5 млрд грн на рік, загалом держава зекономила 9,6 млрд грн. Докладніше про це: https://bit.ly/3XK6AgK

Захід організований USAID / UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах / TAPAS» за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації. Партнер заходу – Фонд Східна Європа.