Подiлитись
10/08/2023
Досвід громад: Дрогобич

Як зустріли повномасштабне вторгнення громади, що стали прихистком для людей, яких війна вигнала з дому? З якими викликами зіткнулися, як організували підтримку та допомогу вимушеним переселенцям? Прагнемо показати досвід різних громад України, поширювати кращі практики адаптації та інтеграції вимушено переміщених осіб, ефективну взаємодію органів місцевого самоврядування та нових мешканців.

Читайте про це та більше у інтерв’ю міського голови Дрогобича Тараса Кучми для Інтерфакс-Україна

Кілька цитат:
– Із початку повномасштабного вторгнення у нас було близько 20 тисяч офіційно зареєстрованих осіб (з-поміж ВПО). Але цю цифру можна відразу ж множити на три, тому що багато людей приїжджали до нас на дві-три доби, чимало просто не хотіли реєструватися.
– На блокпостах при в’їзді ми роздавали пам’ятки, щоб люди знали, куди звернутися за житлом, куди – за харчуванням, куди – за психологічною допомогою. У нас були пункти психологічного розвантаження, й окремо – для збору інформації.
– ….у нас були люди з Маріуполя: вони мали там бізнес, сім’ю, квартири, а тут раптом, в одну хвилину, нічого не стало. І таких людей треба підтримати, дати їм віру в те, що вони потрібні.

А також дізнайтеся про досвід різних громад – на нашому курсі «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості» на освітній онлайн-платформі Зрозуміло.

Інтерв’ю підготовлене у межах спільного спецпроєкту інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» та Фонду Східна Європа «Досвід громад», започаткованого за підтримки програми «Стійкість», яку виконує Фонд Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) та коштом Європейського Союзу