Подiлитись
31/05/2022
Посібник з коучингу для ГО
Обкладинка для сайту_посібник з коучингу

У періоди невизначеності, зміни звичних моделей повсякденного життя, роботи, комунікації, командної взаємодії коучинговий підхід може стати у пригоді громадським активістам. Протягом майже двох років у період пандемії Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізовував проєкт «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство під час пандемії та в майбутньому».

Одним із компонентів проєкту стала Коучингова програма для лідерів громадських організацій задля посилення мотивації, кращої адаптації команд у часи пандемії, розвитку лідерських навичок і подальшого упровадження коучингового підходу у громадських організаціях.

Дві хвилі по 20 учасників програми мали по три місяці навчання, дев’ять групових зустрічей, близько 100 індивідуальних коучингових сесій для громадських активістів з усієї України. З групою працювали п’ятеро професійних коучів.

Під час участі у програмі учасники вирішували свої запити для подолання труднощів у роботі в умовах пандемії за допомогою інструментів коучингу та, зокрема, сформували індивідуальний план розвитку (ІПР) особистісних лідерських навичок громадського активіста (менеджера ГО). 

Щоб окреслити коучинговий підхід та розповісти більше про практики коучингу, що можуть бути корисні для громадського сектору України ми випустили безкоштовний посібник для всіх охочих. Авторський колектив, експертки, що супроводжували учасників програми у групових та на індивідуальних коуч-зустрічах, описують особливості коучингового підходу, а також розповідають про застосування принципів коучингу заради сталого розвитку лідерів та громадських організацій. 

Зверніть увагу, що для надання коучингової підтримки на професійному рівні слід пройти спеціалізовані навчальні програми, сертифіковані у Міжнародній асоціації коучингу (ICF).