Подiлитись
28/09/2024
Конкурс на вибір підрядника для надання послуг із проведення дослідження антикорупційного та економічного ефекту від запровадження Дії

Фонд Східна Європа у межах реалізації швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади EGAP» та проєкту USAID/UK Dev «Підтримка цифрової трансформації (DTA)» оголошує конкурс на вибір підрядника для надання послуг із проведення дослідження антикорупційного та економічного ефекту від запровадження Дії.

Мета дослідження:

Виміряти економічний і антикорупційний ефект від запровадження Дії (портал https://diia.gov.ua/ та мобільний застосунок Дія), зокрема визначити, наскільки ефективно впроваджені послуги / сервіси / цифрові документи:

  • зменшують корупційні ризики;
  • допомагають оптимізувати час і фінансові витрати громадян / бізнесу;
  • оптимізують бюджетні видатки на ті чи інші процедури в онлайн;
  • сприяють економічній активності;
  • покращують інвестиційний потенціал країни.

Завдання дослідження:

На основі аналізу даних дати оцінку антикорупційного та економічного ефекту від впровадження електронних сервісів у Дії (згідно з переліком, що міститься у Додатку 1). Просимо звернути увагу на те, що доданий перелік не є вичерпним та буде уточнений під час роботи за погодженням з Міністерством цифрової трансформації України. Оскільки сервіси стосуються різних сфер, важливо оцінити як індивідуальний, так і сукупний ефект.

Етап 1. Збір даних та фіналізація методології:

  • Деталізувати та фіналізувати попередньо запропоновану та погоджену Міністерством цифрової трансформації України і Фондом Східна Європа комплексну методологію дослідження для оцінки економічного та антикорупційного впливу послуг Дії. Методологія має включати як кількісні (наприклад, статистика використання, фінансові заощадження), так і якісні (задоволеність користувачів, кейс-стаді) підходи. Методологія також повинна, де це є можливим та доцільним, враховувати дані, розподілені за статтю, та регіональні відмінності.
  • Провести детальний огляд наявних джерел даних, включно з державною статистикою, відгуками користувачів і відкритими базами даних, для визначення ключових даних для аналізу.
  • Залучити ключових стейкхолдерів (Міністерство цифрової трансформації України, ЦОВВ, бізнес, ГО) шляхом проведення інтерв’ю або консультацій для збору думок про вплив послуг Дії на окремі сектори та визначення потенційних джерел даних для дослідження.

Етап 2. Аналіз даних:

  • Провести детальний аналіз даних з використанням кількісних та якісних методів для оцінки антикорупційного та економічного ефекту від впровадження електронних сервісів в Дії (згідно з уточненим переліком у Додатку 1).
  • Оцінити індивідуальні та сукупні ефекти різних електронних сервісів Дії на зниження корупційних ризиків та покращення економічної ефективності в різних секторах.

Етап 3. Звітність:

  • Розробити комплексний звіт, який висвітлить індивідуальні та сукупні впливи від запровадження електронних сервісів в Дії на зниження корупції та покращення економічних показників.

Вимоги:

Кандидат має разом із конкурсною заявкою надати опис запропонованої Методології проведення дослідження. Запропонована Методологія має базуватися на глибокому розумінні ситуації у сфері електронних публічних послуг / сервісів. Запропонована Методологія буде фіналізована після консультацій з Фондом Східна Європа та Міністерством цифрової трансформації на першому етапі виконання проєкту.

Кандидат може запропонувати або комплексну методологію, або ж базовану тільки на одному з вказаних методів. Пропонуємо розглянути такі методи проведення дослідження (перелік не є вичерпним):

  • аналіз статистичних даних щодо наданих е-послуг для визначення тенденцій використання та оцінки рівня успішності онлайн-звернень;
  • опитування користувачів е-послуг за критеріями: ціна, час витрачений на оформлення, зручність, можливість раніше розпочати підприємницьку діяльність тощо;
  • фокус-групи (експертні опитування) для визначення доступності, простоти отримання та якості представлених послуг, оцінки рівня задоволеності наявними е-послугами, а також впливу на мінімізацію корупційних ризиків;
  • огляд відкритих джерел інформації;
  • case studies з оцінки впливу е-послуг на рівень корупції в Україні і на економічний розвиток.

Очікувані результати:

  • Інструменти, розроблені для цього дослідження:
    • – опитувальники для різних цільових груп;
    • – файли синтаксису SPSS англійською мовою.
  • Дані, отримані у результаті цього дослідження:
    • – статистичні дані від державних установ – таблиці у форматі файлів Microsoft Excel українською мовою;
    • – результати опитувань користувачів, представників бізнесу, державних службовців та експертів – масиви даних у форматі файлів SPSS українською мовою.
  • Аналітичний звіт за результатами дослідження за попередньо погодженою структурою з описом методології, зведеною інформацією про результати та візуалізацією даних.
    • – звіт має бути українською та англійською мовами і має містити розділи, присвячені кожному електронному сервісу згідно з уточненим переліком, а також загальні висновки та рекомендації;
    • – аналіз має спиратися на емпіричні дані, використовувати наукову методологію аналізу даних, дані повинні мати можливість верифікації, а аналіз кількісних і якісних даних повинен мати можливість бути повторений незалежними експертами.
  • Стислий візуалізований опис та інтерпретація результатів дослідження у форматі файлу презентації Power Point обсягом 10-20 слайдів українською та англійською мовами.

Бенефіціаром дослідження є Міністерство цифрової трансформації України. Напрацювання дослідження будуть представлені широкій аудиторії. Успішний кандидат погоджується з відкритим ліцензуванням кінцевого продукту, а також даних і методологій, що лежать в його основі.

У межах фіналізації методології та вибору інструментарію, проведення польового етапу, написання аналітичного звіту та презентації за результатами дослідження організація-виконавець має тісно співпрацювати з Фондом та Міністерством цифрової трансформації України. Тексти всіх опитувальників, а також структура звіту для цього дослідження, мають бути затверджені Фондом.

Вимоги до виконавця:

  • релевантний досвід в сфері аналізу даних та проведення досліджень;
  • наявність власних дослідницьких напрацювань, які відповідають або є близькими до структури цього дослідження;
  • наявність власних можливостей для реалізації запропонованої методології.

Критерії відбору:

  • якість запропонованої Методології;
  • досвід виконання аналогічних завдань;
  • ціна;
  • термін виконання.

Порядок подання пропозицій:

До участі у конкурсі запрошуються аналітичні центри, аудиторські / консалтингові компанії, соціологічні компанії, громадські організації. Пропозиції можуть надавати лише суб’єкти господарювання (юридичні особи та ФОП).

Пропозиції мають бути оформлені на офіційному бланку (за наявності) відповідно до аплікаційної форми — Форма заявки на участь у конкурсі, підписані та завірені належним чином (підпис уповноваженої посадової особи учасника та печатка (за наявності) або підписані КЕП / ЕЦП), разом із Описом запропонованої Методології дослідження.

ВАЖЛИВО! Усі пропозиції учасники мають надавати без ПДВ та у єдиній валюті — українська гривня.

До пропозиції учасники обов’язково додають:

Усі підтверджувальні кваліфікаційні документи згідно з цією тендерною документацією (документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних проєктів, зокрема копії договорів та актів виконаних робіт, листи-відгуки, покликання на відповідні результати тощо; склад команди та резюме залучених експертів, копії сертифікатів (за наявності); інші документи, що підтверджують досвід залучених експертів).

Виписку з реєстру, що учасника тендеру не визнано у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури.

Лист щодо відсутності серед кінцевих бенефіціарів власників, членів або учасників (акціонерів) компанії, що мають частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, громадян російської федерації, республіки білорусь / ісламської республіки іран (крім тих, що проживають на території України на законних підставах).

Реєстраційні документи учасників:

  • для юридичних осіб – копія статуту; копія виписки з ЄДР; свідоцтво платника ПДВ або єдиного податку; копія наказу про призначення керівника; копії документів про підтвердження повноважень підписанта;
  • для фізичних осіб-підприємців – копія виписки з ЄДР; свідоцтво платника ПДВ або єдиного податку.

Просимо звернути увагу, що Фонд Східна Європа є суб’єктом, що звільняється від сплати податку на додану вартість, на підставі статті 3.1 Угоди між Урядом України та Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво від 13 жовтня 1997 року та на підставі статті 1(а) Угоди між Урядом України та Урядом США про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво від 07.05.1992, а також пункту 197.11 статті 197 Податкового кодексу України. Фонд Східна Європа оплачує послуги без урахування ПДВ.

Терміни та адреса подання заявок:

Оригінали заявок на участь у конкурсі мають бути отримані Фондом Східна Європа у паперовій формі на адресу Фонду Східна Європа, а електронна копія пропозицій має бути надіслана на електронну пошту [email protected] не пізніше 15 жовтня 2024 року з поміткою «Антикордослідження Дії».