Подiлитись
17/01/2023
Анімаційний блокбастер про мінну безпеку

Легендарний український гурт ТНМК за підтримки Фонду Східна Європа та ДСНС України випустив пісню та кліп під назвою «Дивись, куди ідеш»

Ритмічна, легка, стильна, а, головне – змістовна та повчальна пісня написана музикантами базово для дітей, щоб у грайливому та розважальному форматі розповісти маленьким українцям про життєво важливі речі та правила. У процесі створення відео та треку посил змінився, став адаптованим для всіх вікових категорій. 

«Дивись, куди ідеш» – гасло для всіх українців на деокупованих від російської навали територіях і у відносно безпечних регіонах країни.  

Міни, розтяжки, гранати, нерозірвані снаряди й інші вибухові пристрої несуть смертельну загрозу. Саме Україна сьогодні є найбільшим мінним полем планети. 

У ДСНС коментують: «Однією з основних проблем зараз є забруднення території нашої держави вибухонебезпечними предметами, адже від першого дня війни окупаційні російські війська засівають наші міста та села тисячами тонн смертоносного заліза. 174 тисячі квадратних кілометрів, а  це 30 % від загальної площі держави, потенційно забруднені та потребують проведення розмінування. Пріоритетом для ДСНС, окрім розмінування, є доведення правил безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів».

Базово українці можуть дізнатися про мінну небезпеку з новин чи інших інформаційних матеріалів, але нагадувати про обережність потрібно щодня. Крім того, для дітей потрібен особливий підхід. І завдяки таланту музикантів ТНМК його вдалося знайти. Слова пісні «Дивись, куди ідеш» запам’ятовуються швидко й легко. Вже після першого прослуховування мелодія крутиться в голові, ноги відбивають ритм, а губи наспівують прості рими. А що частіше українці будуть повторювати правила мінної безпеки – хоч і у форматі пісні – то краще.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа: «Фонд Східна Європа завжди фокусує свою роботу на найважливіших потребах суспільства. Тож минулоріч до напрямків нашої діяльності додалась ще й робота із мінної безпеки. Наша мета – охопити цим критично важливим знанням якомога більше українців. І ми неабияк раді, що наші партнери – і ДСНС, і ТНМК – підтримали цю ініціативу. Сподіваємось, пісню і кліп оцінять мільйони».

Яскравим доповненням до музичного треку «Дивись, куди ідеш» став анімаційний кліп у стилі аніме. Виразні персонажі, яскраві ефекти, зрозумілі символи та сенси – це справжній анімаційний фільм, створений талановитим українським ілюстратором та коміксистом Олександром Корешковим

Текст пісні Фоззі (Олександра Сидоренка) – це завжди влучні фрази, які попадають в голови та серця слухачів та читачів (Фоззі є автором багатьох книжок). Так і цього разу: текст зрозумілий всім, актуальність проблематики мінної безпеки підкреслена чітко.

Музику створив Фагот (Олег Михайлюта), який є автором та саундпродюсером переважної більшості треків гурту ТНМК.

Прем’єра пісні та кліпу «Дивись, куди ідеш» відбулась 13 січня 2023 під час презентації в київському інноваційному парку UNIT City.

Ми впевнені, що про мінну безпеку мають знати всі українці – від малого до великого.

Пісня та відеокліп створені ТНМК за підтримки Фонду Східна Європа у співпраці з ДСНС України в межах програми «Дивись під ноги!», що фінансується DanChurchAid; та програми «Спільнодія» – за фінансування Європейського Союзу.

Посилання на відеокліпПослухати пісню на стрімінгах