Читайте цей текст англійською.

У понеділок, 18 травня, відбулась Zoom-зустріч європейських та українських парламентарів на тему «Заходи Європейського Союзу щодо підтримки України у боротьбі з COVID-19 та заходи щодо полегшення економічного впливу пандемії». Цей захід у межах проєкту «Україна в Європі» модерувала німецька політикиня Ребекка Гармс.

У розмові, в якій обговорювались також і зміни у європарламентській роботі в центрі та округах, також взяли участь депутати Європарламенту Майкл Галер і Віола фон Крамон, членкиня ПАРЄ Марілуїзе Бек, а також Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, і помічники народних депутатів України.

На самому початку Ребекка Гармс розповіла, що організатори проєкту «Україна в Європі» планували кілька поїздок між Брюсселем і Україною, у тому числі, і до Донбасу, але через карантин формат роботи було змінено.

Євродепутат Майкл Галер, експерт з українського питання, незабаром очолить програму спостереження за місцевими виборами в Україні. Він розповів, що через поточну ситуацію Європейський Союз виділяє нашій країні 190 млн євро. З цієї суми кошти призначені на охорону здоров’я, гуманітарні питання, підтримку громадянського суспільства, середнього і малого бізнесу.

Його колега Віола фон Крамон додала, що ЄС має бути впевненим, що ці гроші будуть витрачені як слід. На її думку, контроль за розподілом коштів буде вищим, ніж зазвичай, адже є спокуса витратити ці гроші на інші цілі. Вона також зазначила, що під час роботи над бюджетом було внесено 79 поправок та змін, а індивідуальне голосування зайняло багато часу. 

Також вона розповіла про власні карантинні будні: «У нас уже налагодився дистанційний стиль роботи. Перші засідання Європарламенту були жахливими, зокрема, через низьку якість зв’язку. Але зараз вже ситуація покращилася. І надалі треба готуватися до того, що така дистанційна робота багато в чому залишиться».

Майкл Галер заявив, що під час карантину в Європі не було партійних конференцій, але вже потроху ЄС почав поверталися до нормального режиму. Справлятися з карантином, подолати найважчі ситуації, допомагали бізнес-асоціації та неурядові організації.

Також пан Галер розповів про свій досвід роботи у режимі самоізоляції: «Під час голосування підписуємо бланки і разом зі своїм фото надсилаємо організатору, який збирає голоси. Фото робиться, щоб було видно, що я документ підписував власноруч».

«Коли буде традиційне засідання, його треба буде проводити із збереженням соціальної дистанції та носінням медичних масок. І я, і мій апарат працюємо дистанційно. Також працюємо з виборцями у фейсбуці. На минулому тижні я працював щодо поточної ситуації в Грузії з людьми у твіттері», — повідомив політик.

Ребекка Гармс підкреслила важливість розбудови інституційного потенціалу для створення більш ефективного парламенту, обміну досвідом між Верховною Радою та Європейським Парламентом. 

Віктор Лях сподівається, що Верховна Рада продовжить демократичну практику, і зазначив, що Україна прагне вчитися та набиратися досвіду. 

Дискусію організував Центр Ліберальної Сучасності (Zentrum Liberale Moderne, Berlin) у партнерстві з Фондом Східна Європа та Програмою РАДА. 

________________________

Довідково: 

Проєкт «Україна в Європі» реалізується від 1 вересня 2019 року по 31 грудня 2020 року за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, і має на меті здійснити довгостроковий внесок у вдосконалення парламентської роботи та демократичних процедур в Україні. 

За допомогою тренінгів, експертних дискусій та поїздок до Берліну і Брюсселю проєкт прагне посилити законотворчий потенціал й компетентність депутатів та їх співробітників, зокрема, в питаннях європейської та міжнародної політики. Крім того, він покликаний сприяти міжгруповому співробітництву та поліпшенню конструктивної взаємодії з українським громадянським суспільством та міжнародними партнерами України.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.12mb real memory: 42.25mb