Проект завершено!

2010-2012

ФСЄ реалізував проект «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні». Його мета – розширити вплив громади на місцеві політичні процеси через здійснення громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів та покращити доступ громадян до інформації про роботу місцевої влади. Ініціатива реалізована у співпраці з Черкаською обласною організацією Комітету виборців України (далі – ЧОО КВУ), громадською організацією «Інтерньюз-Україна» та громадською кампанією «Новий громадянин» та виконувалася за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

2012 рік

Створена за результатами роботи проекту брошура, над якою працював колектив авторів, що представляють громадські організації з 9 областей, дає покроковий алгоритм того, як за допомогою сайту створити ефективний інструмент взаємодії влади та громади. Брошура упорядкована Черкаською обласною організацією Комітету виборців України.

23-24 травня 2012 року в Чернігові відбулась фінальна конференція проекту «Е-демократія в Україні: регіональний вимір», організована Фонд Східна Європа та Центром «Доброчин». Конференція стала ефективною платформою для налагодження конструктивної співпраці громадянського суспільства та влади у питаннях впровадження елементів електронного врядування та поширенні електронної демократії. Близько 80 учасників, серед яких керівники регіональних громадських організацій України, депутати місцевих рад та представники виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування дізнались про міжнародні практики та почули кращий український досвід. Презентації та дискусії вітчизняних експертів та практиків дали можливість учасникам конференції повернутись у свої громади з ідеями стосовно того, як вже сьогодні можна долучитися до впровадження та поширення е-демократії у себе вдома.

Водночас конференція підбила підсумки півторарічного проекту «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», який допоміг створити дієвий інструмент для громадськості в питаннях взаємодії з владою. Презентуючи досягнення проекту, ФСЄ та місцеві партнери наголошували, що він допоміг розширити вплив громади на місцеві політичні процеси через здійснення громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів та покращення доступу громадян до інформації про роботу місцевої влади.

Перші результати:

У рамках проекту було створено та активно працює 9 інтерактивних веб-порталів у Черкаській, Волинській, Донецькій,Чернігівській, Луганській, Харківській, Тернопільській, Одеській областях та АР Крим. Депутати місцевих рад мають можливість використовувати цей ресурс для інформування громадян про свою роботу, а громадяни, в свою чергу, можуть лишати відгуки та рекомендації. Веб-ресурси містять інформацію про склад та поточну роботу 87 пілотних місцевих рад обласного, міського та районного значення, депутатські звіти, контакти приймалень, та піднімають інші важливі для місцевих громад теми. Місцевими партнерами зібрано інформацію про багатьох народних обранців, зокрема, створено 4671 депутатську сторінку. Перейти на регіональні портали можна через веб-сторінку www.dep.org.ua.
Крім того, в рамках проекту було проведено серію тренінгів в регіонах з питань е-демократії, взаємодії влади і громадськості, використання нових медіа, тощо. Тому недивно, що місцеві партнери з 8 областей України активно використовували такий потужний ресурс як соціальні мережі. Зокрема, створені групи у Facebook згуртували понад 900 активних учасників проекту: громадян, представників ЗМІ та інших громадських організацій, депутатській корпус.
Не зважаючи на те, що фінансування проекту Фондом демократії ООН (UNDEF) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) завершено, проект продовжує набирати обертів. Партнери створили коаліцію громадських організацій «Моніторинг-груп», до якої увійшли 9 регіональних партнерів проекту, та яка є відкритою до вступу нових членів. Під час конференції Електронна демократія в Україні: регіональний вимір» до коаліції увійшли нові члени. Наразі кількість організацій становить 13, але це тільки початок. Адже громадські організації переконались, що механізм впливу на роботу органів влади, створений в рамках проекту є дієвим та ефективним.

У 2011 році ФСЄ надав гранти 8 регіональним громадським організаціям – переможцям конкурсу в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні».

В рамках програми регіональні партнери – переможці конкурсу створять на базі наданого програмного забезпечення власні веб-портали та наповнять інформацією про склад та діяльність визначених пілотних місцевих рад. Депутати матимуть можливість використовувати цей ресурс для інформування громадян про свою роботу, а громадяни, в свою чергу, зможуть лишати відгуки та рекомендації.

Заходи в рамках регіональних проектів відрізняються залежно від місцевих потреб, проте основними складовими проектів буде формування мережі місцевих громадських організацій з метою спільної участі в моніторингу діяльності місцевих рад та проведення публічних заходів, підготовка та поширення інформаційних матеріалів про цілі проекту та хід його виконання. Громадські організації також розроблять рекомендації, як зробити роботу депутатів місцевих рад більш прозорою та підзвітною громаді. В рамках проекту проводитимуться тренінги з підвищення потенціалу місцевих НДО. Також регіональні партнери наприкінці проекту публічно відзвітують про свої досягнення та результати.

В рамках програми регіональними партнерами ФСЄ в цільових областях стали:

  • Одеська область – Обласна організація ВГО «Комітет виборців України» (керівник проекту – Ярослав Католик)
  • Волинська область – «Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу» (керівник проекту – Михайло Наход)
  • Чернігівська область – ГО «Центр Доброчин» (керівник проекту – Наталія Дрозд)
  • Донецька область – Обласна організація ВГО «Комітет виборців України» (керівник проекту – Олег Гришин)
  • Луганська область – Східноукраїнський центр громадських ініціатив «Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії» (керівник проекту – Володимир Щербаченко)
  • Харківська область – Харківський громадський фонд місцевої демократії (керівник проекту – Ольга Мірошник)
  • АР Крим – ГО «Інститут розвитку Криму» (керівник проекту – Олексій Дрьомов)
  • Тернопільська область – МГО «Творче молодіжне об’єднання «Нівроку» (керівник проекту – Володимир Ханас).

Окрім надання грантів в рамках програми передбачено проведення тренінгів, видання підсумкової брошури за результатами проекту та презентації досягнень проекту під час національної конференції.

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.14mb real memory: 26.25mb