Проект завершено!

2014-2016

Мета проекту – залучити широко коло громадськості, ЗМІ, громадських організацій до моніторингу державних фінансів та процесу формування державного бюджету
Тривалість проекту: 24 місяці
Проект виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.

Компоненти проекту:

 • Створення української версії веб-порталу «Ціна держави»
 • Аналіз державного бюджету
 • Створення платформи ОГС
 • Організація кампаній громадянського представництва на національному та місцевому рівнях

Мета проекту, який ФСЄ впроваджує разом з Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна, – залучити широке коло громадськості, ЗМІ, громадських організацій до моніторингу державних фінансів та процесу формування державного бюджету. Серед основних завдань проекту: створення української версії веб-порталу «Ціна держави», регулярне проведення аналізу проектів і виконання державного бюджету, створення платформи громадських організацій та організація кампаній громадянського представництва на національному та місцевому рівнях. Окрім того, проект передбачав проведення заходів, що мають на меті навчити громадські організації та активістів, представників ЗМІ розуміти основні етапи бюджетоутворення та моніторити процес використання коштів державного бюджету.
У 2015-2016 роках:

 • СASE-Україна регулярно готував та поширював аналітичні матеріали, які містили аналіз виконання держбюджету за попередні роки, проектів бюджетів на наступні роки.
 • Партнери сформували платформу з понад 300 громадських організацій, провели 8 зустрічей, куди з‘їхалися громадські організації з усіх куточків України з метою навчитися правильно читати та аналізувати бюджет, моніторити бюджетний процес.
 • Були адаптовані та поширені серед організацій громадянського суспільства та відповідальних представників уряду України Директиви щодо бюджетної підтримки Європейського Союзу для уряду України
 • Підготовлені рекомендації щодо Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Стратегію розвитку системи управління державними фінансами»
 • Проект також активно працював з журналістами економічних видань з метою навчити їх правильно використовувати розроблені в рамках проекту ресурси для того, щоб вони могли в доступній формі доносити складну економічну інформацію до власної аудиторії.
  Ноу-хау проекту став веб-сайт «Ціна держави» costua.com, який у 2014 році увійшов до топ-5 соціальних інтернет-проектів в Україні за версією журналу ФОКУС, а у 2016 році став одним з переможців конкуру Deutche Welle у номінації громадська журналістика. Окрім того, що інтерактивна платформа інформує читачів стосовно питань, пов‘язаних з держбюджетом країни, завдяки спеціальному функціоналу тут можна подивитися, куди спрямовані кошти, отримані з податків громадян, та вирахувати власну пенсію.
 • Проведено конкурс грантів для організацій громадянського суспільства, в рамках якого профінансовано 9 проектів, у рамках яких проведено адвокаційні кампанії в сфері управління публічними фінансами на національному та місцевому рівнях.

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.11mb real memory: 58.25mb