Проект завершено!

Проект «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини» (стартував у 2013 році) ставить за мету стимулювати ефективне використання енергетичних ресурсів у області через посилення потенціалу місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та запровадження стратегій та проектів у галузі енергозбереження та використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії.

У 2013 РОЦІ:

 • Оголошено конкурс для міст, переможці якого отримають фінансування та комплексну інформаційну та експертну підтримку.
 • Зокрема, за результатами конкурсу 2 міста з населенням від 10 до 100 тисяч отримали фінансування у розмірі 400 тисяч на реалізацію демонстраційного проекту покращення енергоефективності на базі об‘єктів соціальної інфраструктури.
 • Партнери проекту допомагали містам-переможцям у проведенні енергоаудитів бюджетної сфери та тепломереж міста, розробці планів модернізації енергетичної інфраструктури на основі проведених енергоаудитів, надаватимуть консультаційну підтримку, навчатимуть та допомагатимуть у пошуку фінансових ресурсів для реалізації проектів енергозбереження.

У 2014 – 2015 РОКАХ:

 • Проведено конкурс для міст Львівщини з населенням від 10 до 100 тисяч. За результатами конкурсу відібрано два пілотних міста, Жовква та Кам‘янка-Бузька, які отримали фінансування у розмірі 750 тисяч грн. на кожне місто.
 • У Жовкві та Самборі проведено енергоаудитіи всіх будинків бюджетної сфери (дитсадків, лікарень, будинків культури тощо) та тепломереж. Загалом енергоаудиторами надані комплексні рекомендації для 25 об’єктів соціальної інфраструктури у Жовкві та 21 об’єкта у Кам’янці-Бузькій.
 • У містах розроблено плани модернізації енергетичної інфраструктури на основі проведених енергоаудитів.
 • Проводилося навчання та допомога в пошуку фінансових ресурсів для реалізації проектів енергозбереження.
 • Окрім конкурсу для міст був проведений конкурс серед галузей. Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА став переможцем конкурсу обласної програми, отримавши фінансування у розмірі 400 тис грн. для здійснення проектів з енергоефективності. Окрім цього, 9 медичних закладів області пройшли енергоаудит, а обласне управління отримало результати та експертні висновки щодо потрібних заходів. Також буде вибрано об‘єкт для реалізації демонстраційного проекту. Консультуватиме щодо вибору найбільш доцільних об‘єктів буде новий партнер проекту – компанія E&Y.

У 2015-2016 РОКАХ:

 • Проведено конкурс для міст Львівщини з населенням від 10 до 100 тисяч. За результатами конкурсу відібрано два пілотних міста, Жовква та Кам‘янка-Бузька, які отримали фінансування у розмірі 750 тисяч грн. на кожне місто. У цих містах реалізовано демонстраційні проекти, зокрема у Будинку дитини у Камянці-Бузькій та у садочку «Барвінок» у Жовкві проведено ефективну термомодернізацію та реалізовані інші енергоефективні заходи.
 • У Жовкві та Кам`янці-Бузькій проведено енергоаудити всіх будинків бюджетної сфери (дитсадків, лікарень, будинків культури тощо), тепломереж та розроблено плани модернізації енергетичної інфраструктури на їх основі. Загалом енергоаудиторами надані комплексні рекомендації для 25 об’єктів соціальної інфраструктури у Жовкві та 21 об’єкту у Кам’янці-Бузькій.
 • Окрім конкурсу для міст був проведений конкурс серед галузей. Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА став переможцем конкурсу обласної програми, отримавши фінансування у розмірі один мільйон грн. для здійснення проектів з енергоефективності. Окрім цього, 9 медичних закладів області пройшли енергоаудит, а обласне управління отримало результати та експертні висновки щодо потрібних заходів. Демонстраційним проектом, де реалізовані енергоефективні технології, став Львівський обласний центр служби крові, в якому окрім цього за рахунок коштів обласного бюджету було модернізовано котельню.

У 2016-2017 РОКАХ:

 • За результатами конкурсу для міст Львівщини з населенням від 10 до 100 тисяч, у Жовкві та Кам‘янці-Бузькій, які отримали фінансування у розмірі 750 тисяч грн. на кожне місто, реалізовано демонстраційні проекти: у Будинку дитини у Камянці-Бузькій та у садочку «Барвінок» у Жовкві проведено ефективну термомодернізацію та реалізовані інші енергоефективні заходи. Серед інновацій – встановлення теплової помпи, сонячного колектора, системи рекуперації тепла, що суттєво покращило комфорт для дітей та допомогло бюджетним установам зекономити кошти на опалення.
 • У Жовкві та Кам`янці-Бузькій проведено енергоаудити всіх будинків бюджетної сфери (дитсадків, лікарень, будинків культури тощо), тепломереж та розроблено плани модернізації енергетичної інфраструктури на їх основі. Загалом енергоаудиторами надані комплексні рекомендації для 25 об’єктів соціальної інфраструктури у Жовкві та 21 об’єкту у Кам’янці-Бузькій.
 • Окрім конкурсу для міст був проведений конкурс серед галузей: департамент охорони здоров’я Львівської ОДА став переможцем конкурсу, отримавши фінансування у розмірі один мільйон грн. для здійснення проектів з енергоефективності.
 • Окрім цього, 9 медичних закладів області пройшли енергоаудит, а обласне управління отримало результати та експертні висновки щодо потрібних заходів. Демонстраційним проектом, де реалізовані енергоефективні технології, став Львівський обласний центр служби крові, в якому окрім цього за рахунок коштів обласного бюджету було модернізовано котельню.
 • Розроблено та впроваджено програмне забезпечення для моніторингу енерговитрат на рівні області, до якого вже підключено 290 об’єктів обласного та 1556 об’єктів районного підпорядкування.
 • У 46 БУДІВЛЯХ – НА ВСІХ ОБ’ЄКТАХ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ У КАМ’ЯНЦІ-БУЗЬКІЙ ТА ЖОВКВІ, ВКЛЮЧАЮЧИ ШКОЛИ, ДИТСАДКИ, ПОЛІКЛІНІКИ, ПРОВЕДЕНО ЕНЕРГОАУДИТ
 • Проведено дослідження, за результатами якого підготовлено та поширено брошуру, де зібрано інформацію про наявні в Україні ресурси, програми, схеми та джерела фінансування для проектів з покращення енергоефективності.

Проект здіюснюється в рамках програми Екологія та енергоефективність

memory usage: 57.1mb real memory: 22.25mb