Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) РАДА: відповідальність, підзвітність та демократичне парламентське представництво
(листопад 2013 р – листопад 2018)

Наша мета

Мета програми – сприяти становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України.

Програма допомагає народним депутатам України в їх зусиллях із налагодження ефективної системи співпраці з виборцями і підвищення якості виконання їх представницьких повноважень. Ще одним важливим завданням є сприяння поширенню ініціатив громадянської освіти і моніторингу діяльності як Верховної Ради України, так і народних депутатів України, з метою покращення їх підзвітності виборцям. Окрім цього, Програма допомагає становленню незалежної законодавчої гілки влади у системі органів державної влади України шляхом підвищення ефективності чинних парламентських процедур.

Пріоритетними напрямками Програми є більш ефективне залучення громадян до законодавчого процесу шляхом впровадження ефективних засобів комунікації, інформування і надання послуг громадянам. Окрім цього, програма активно працює над розширенням участі громадян у моніторингу роботи Парламенту та посиленням ефективності незалежного парламентського контролю за виконавчою владою.

Основні досягнення у 2015-2016 роках:

  • Започатковано проект «Модельний округ», у якому беруть участь семеро народних депутатів України з різних фракцій, обрані як у мажоритарних округах, так і за списками політичних партій. Кожен з них може скористатись рядом сучасних комунікаційних інструментів, запропонованих Програмою USAID РАДА і покликаних допомогти налагодити діалог з виборцями на новому рівні. Виборці семи «модельних округів», завдяки впроваджуваному Програмою РАДА комплексу «мобільне робоче місце», отримають змогу спілкуватись із народним депутатом не тільки в години його офіційного прийому в депутатській приймальні. Навіть тоді, коли депутат працює у Верховній Раді, перебуває у поїздці округом чи у відрядженні, у виборців буде можливість контактувати з ним. Для цього розробляється програмне забезпечення.
  • Забезпечено функціонування веб-порталу петицій до Верховної Ради України та впровадження інших е-інновацій.
  • Триває робота з профільними комітетами та групами над розробкою реформи Парламенту у відповідності до рекомендацій Європарламенту.

 

Більше про програму на www.radaprogram.org

Виконавці Програми – консорціум українських організацій:

  • Фонд Східна Європа
  • Інтерньюз Україна
  • Лабораторія законодавчих ініціатив
  • Громадянська мережа «Опора»

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.13mb real memory: 8.25mb