Проект завершено!

Проект «Підтримка діалогової та медійної компетенції як шлях до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами»

Мета проекту – підвищити роль активних молодих представників громадянського суспільства, лідерів громадських організацій, керівників шкіл та вчителів у розбудові відкритого, демократичного і плюралістичного суспільства в Україні. Проект реалізується Фондом Східна Європа у співпраці з ChildFund Deutschland e.V. за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Заходи в рамках проекту спрямовані на налагодження діалогу та порозуміння в українському суспільстві, а основною аудиторією є молоді лідери з усіх куточків України.

У 2016 році:

  • 15 липня 2016 року в Одесі проведено Міжнародний Анти-Фейк Форум: конференція-практикум з медіа-грамотності та діалогу, який зібрав понад 100 представників громадських організацій, шкіл з усіх регіонів України, міжнародних експертів з Молдови, Грузії, Німеччини, провідних українських журналістів та експертів. Організатори Форуму ставили за мету обговорити з молодими лідерами громадянського суспільства, керівниками закладів освіти та міжнародними і вітчизняними експертами питання медійної компетенції, як інструменту для подолання стереотипів та побудови діалогу у суспільстві, та навчити застосовувати на практиці та поширювати серед цільових груп, зокрема молоді, отримані навички. Окрім експертних дискусій та панелей, Форум передбачав і отримання практичних навичок під час майстерень. Зокрема, вчителі отримали ґрунтовні знання щодо інструментів та наявних ресурсів для медіа-освіти своїх вихованців, а громадські активісти вчилися налагоджувати діалог та вирішувати конфлікти у суспільтсві через залучення медіа. Окрім цього, учасники дізналися як використовувати інструменти, створені ініціативою Stopfake для розпізнавання маніпуляцій та неправдивої інформації в ЗМІ»
  • Національний конкурс в нових і традиційних ЗМІ на проведення інформаційних кампаній, спрямованих на підвищення рівня медійної компетенції в українському суспільстві, формування збалансованого ставлення до отриманої із ЗМІ інформації та налагодження діалогу і взаєморозуміння в суспільстві.
  • Тренінги для лідерів громадських організацій та педагогів з діалогової та медійної компетенції, учасниками яких стали 40 представників громадських організацій та освітян. Метою тренінгу є навчання громадських активістів та педагогів навичкам розпізнання неправдивої інформації, розв’язання конфліктів та налагодження національного діалогу заради порозуміння.
  • Серія лекцій та навчальна поїздка до Німеччини, а також спілкування з колегами з громадських організацій з Німеччини, які приїхали в Україну з метою налагодити співпрацю та поділитися кращим досвідом у питаннях діалогової та медійної компетенції як шляху до порозуміння в суспільстві.

 

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.12mb real memory: 20.25mb