Проект завершено!

У Зеленодольську на Дніпропетровщині, де мешкає близько 15 тисяч осіб, впроваджується модель покращення енергоефективності за рахунок запровадження системи енергоменеджменту, модернізації міських систем теплопостачання та підвищення обізнаності щодо енергозбереження.

Серед компонентів проекту: енергоаудит, аналіз ефективності використання ресурсів у бюджетних установах, встановлення програмного забезпечення для автоматичного моніторингу використання енергії. На основі отриманих результатів експертами проекту буде розроблено план енергоефективності для міста. Також замінено понад 600 метрів трубопроводу теплових мереж та запроваджено автоматичні системи контролю та регулювання температури теплоносія у міському теплорозподільчому пункті. Крім того, спеціальна інформаційна кампанія розповіла населенню про переваги застосування індивідуальних теплових лічильників. Фінансування проекту у розмірі 2 млн грн. забезпечено Європейським Союзом. До підтримки проекту також долучились український бізнес та органи місцевого самоврядування. Зокрема, компанія ДТЕК надала близько 200 тис. грн., а Дніпропетровська обласна рада та Зеленодольська міська рада виділили ще 550 тисяч грн. з місцевих бюджетів.

У 2012 РОЦІ:

 • Під час енергоаудитів були обстежені усі бюджетні заклади міста: дитячі садки, школи, ліцеї, лікарня, палац культури, бібліотека та проведено стратегічну діагностику витрат на оплату комунальних платежів усіх бюджетних установ міста.
 • Результати були презентовані керівництву міста та представникам бюджетних установ.
 • Проведено енергетичне обстеження централізованої системи теплопостачання міста та проаналізовано ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів у системі теплопостачання. Рекомендації враховані органами місцевої влади при розробці програми «Енергозбереження м. Зеленодольська на 2013 – 2016 роки».
 • Активними учасниками інформаційного компоненту проекту стали вихованці та вчителі Апостолівського районного ліцею-інтернату: команда ліцею долучилася до проведення енергоаудитів, а агітбригади та театр розповідають мешканцям міста про важливість енергозбереження.
 • У 2013 РОЦІ:

 • Під час енергоаудитів були обстежені 12 бюджетних закладів: дитячі садки, школи, ліцеї, лікарня, палац культури, бібліотека та проведено стратегічну діагностику витрат на оплату комунальних платежів усіх бюджетних установ міста.
 • Результати були презентовані керівництву міста та кожного з закладів.
 • Проведено енергетичне обстеження централізованої системи теплопостачання міста та проаналізовано ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів у системі теплопостачання.
 • Рекомендації враховані органами місцевої влади при розробці програми “Енергозбереження м. Зеленодольська на 2013 – 2016 роки“.
 • Запроваджено автоматичну систему контролю та регулювання температури теплоносія у міському теплорозподільчому пункті.
 • Інформаційна кампанія, що охопила всіх мешканців міста, розповідала про переваги застосування індивідуальних теплових лічильників. Активними учасниками інформаційного компоненту проекту стали вихованці та вчителі Апостолівського районного ліцею-інтернату: команда ліцею долучилася до проведення енергоаудитів.
 • Агітбригади та театр, що складалися з учнів ліцею, розповідали мешканцям міста про важливість енергозбереження.
 • Було замінено понад 500 метрів трубопроводу застарілих теплових мереж на сучасні, що суттєво зменшить втрату тепла на шляху до будинків.
 • Проект здіюснюється в рамках програми Екологія та енергоефективність

  memory usage: 57.11mb real memory: 16.25mb