Проект завершено!

Програма обміну кращими практиками місцевого самоврдування

2011-2012

Програму впроваджує Центр експертизи з питань реформи місцевого самоврядування (Рада Європи) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національною академією управління при Президентові України, Асоціацією міст України та Фондом Східна Європа.

Мета програми – допомогти виявити, відзначити і поширити найкращі практики та корисні ініціативи органів місцевого самоврядування в Україні. Цій меті слугуватимуть два конкурси кращих практик, які буде організовано в 2012–2014 роках. Учасники та переможці конкурсів отримають громадське визнання інновацій, обмінюватимуться досвідом втілення найкращих практик, що, своєю чергою, стимулюватиме підвищення стандартів місцевого самоврядування. У 2012 роцідо участі в Програмі запрошено міста обласного та районного значення.

Завдання Програми:

  • виявити громади, які впровадили у свою діяльність кращі практики – успішні ініціативи або проекти у сфері місцевого управління, які чинять вагомий вплив на покращення життя громади;
  • допомогти громадам, які досягли найкращих результатів, стати зразковими центрами, де зможуть навчатися представники інших громад;
  • розповсюдити інформацію про ці успішні зразки управління, забезпечити громадське визнання корисних ініціатив;
  • зробити внесок у розвиток громадянського суспільства через впровадження ефективного демократичного місцевого управління.

Переваги участі в Конкурсі кращих практик
Міста, які подадуть заявку на участь у Конкурсі кращих практик, отримають низку переваг, зокрема зможуть:

  • оцінити поточну якість своєї роботи;
  • пройти навчання та обмінятися досвідом;
  • отримати нагороду за перемогу та здобути громадське визнання свого досягнення.

Національна церемонія нагородження
Громади, які реалізували найкращі практики, буде названо на Національній церемонії нагородження у присутності представників Ради Європи, уряду України, асоціацій органів місцевого самоврядування, членів Наглядової ради Програми, представників місцевого самоврядування, засобів масової інформації.
Перша церемонія відбудеться наприкінці 2012 року і стане доброю нагодою поінформувати громадськість про досягнення переможців і привернути увагу суспільства.

Розповсюдження практик
Для подальшого поширення інноваційного досвіду представників громад, які втілили найкращі практики, буде запрошено до тренінгової програми, яка допоможе поліпшити навички:

  • презентації своїх вмінь і досягнень, завдяки яким практику визнано кращою;
  • підготовки тренінгових матеріалів і планування методології навчання для заходів з поширення досвіду;
  • відкритого спілкування та обговорення питань з громадянами.

Приклади кращих практик потраплять у публікації, присвячені інноваційним практикам місцевого самоврядування.

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.1mb real memory: 46.25mb