Проект завершено!

Проект (2015-2017рр) ставить за мету допомогти містам Самбір та Жовква модернізувати муніципальну інфраструктуру та надати комплексну експертно-інформаційну підтримку, щоб суттєво покращити енергоефективність міст і зменшити енергозалежність. Спільний проект Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора фінансувався Європейським Союзом і є переможцем конкурсу проектних заявок Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP).

Проект реалізований за сприяння Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації.

У Жовкві:

 • Прокладено 800 м тепломережі, переобладнано котельню для споживання поновлюваних джерел енергії, облаштовано та запущено в роботу насоси системи теплопостачання, змонтовано чотири автоматизовані системи з регулятором теплового потоку за погодними умовами (ІТП) для трьох об’єктів комунальної власності та одного багатоповерхового
  будинку, проведено верифікацію для оцінки ефективності.
 • Проведено навчання інженерного персоналу щодо підтримки модернізованої інфраструктури та представників органів
  державної влади та місцевого самоврядування у сфері підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.
 • Розроблено бізнес-план для створення мережі постачальників біомаси для котельні у місті Жовква.
 • Проведено інформаційно-просвітницькі заходи для населення з питань важливості збереження енергії.

У Самборі:

 • модернізовано вуличне освітлення: замінено близько 28 % загальної мережі вуличного освітлення і 45 % освітлювальних приладів. Зокрема, замінено більше 25 км електричної мережі на лінію з самоутримуючим ізольованим проводом, старі світильники замінено на нові світлодіодні меншої потужності.
 • Окрім того, замінено 10 щитів живлення вуличного освітлення на шафи керування вуличним освітленням, впроваджено систему моніторингу та управління технологічними об’єктами міського освітлення, змонтовано чотири системи автономного освітлення пішохідних переходів із застосуванням сонячної енергії.
 • Декоративну підсвітку із використанням світлодіодних світильників змонтовано на історичних об’єктах старовинного
  центру міста. Проведено інформаційно-просвітницькі заходи для населення з питань важливості збереження енергії.
 • Також, за результатами міських конкурсів, обрано школи, де на базі створених демонстраційних класів учні власноруч
  можуть пересвідчитися у перевагах запровадження енергоефективних технологій, зокрема у школах Самбора та Жовкви встановлено демонстраційну систему відновлюваного джерела енергії – сонячного фотоелектричного модулю з вітрогенератором – та представлені інші матеріали та технології щодо енергозбрігаючих заходів, які можна застосувати на практиці.
 • Також, за результатами міських конкурсів обрано школи, де на базі створених демонстраційних класів учні зможуть власноруч пересвідчитися у перевагах запровадження енергоефективних технологій, зокрема у школах Самбора та Жовкви встановлено демонстраційну систему відновлюваного джерела енергії — сонячного фотоелектричного модулю з вітрогенератором — та представлені інші матеріали та технології щодо енергозбрігаючих заходів, які можна застосувати на практиці.

Проект також матиме вплив на формування обласної політики: розробляється програма енергозбереження для бюджетної сфери Львівської області. Згідно з Планами дій зі сталого енергетичного розвитку Жовкви та Самбора до 2020 року, об‘єкти, що профінансовані в рамках проекту, визначено пріоритетними для місцевих громад.

Проект здіюснюється в рамках програми Екологія та енергоефективність

memory usage: 57.11mb real memory: 12.25mb