Проект завершено!

Проект «Кращі практики в електронному врядуванні» передбачає запровадження сучасних інформаційних технологій задля покращення якості послуг, що надаються місцевими органами влади громадянам, а також для підвищення ефективності, прозорості та підзвітності роботи місцевої влади. Проект реалізується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні за активної участі місцевих органів влади. У 2008 році органами місцевого самоврядування було виділено понад 220 тисяч грн. на фінансування ініціатив з електронного врядування в різних регіонах України. Проект реалізується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

2013

ФСЄ розпочинає проект «Партнерство задля підвищення прозорості місцевих органів влади». Серед його основних завдань – підвищення рівня прозорості в процесі надання інформації місцевими органами влади та покращення якості надання послуг населенню через поширення практик електронного врядування у Львівській та Дніпропетровській областях.

Термін реалізації проекту: липень 2013 р. – червень 2014 р. Для фінансування проекту ФСЄ залучив кошти у розмірі 600 тисяч грн. від Посольства Фінляндії в Україні, також виділятимуться кошти з бюджетів Львівської та Дніпропетровської обласних рад.

Що конкретно буде зроблено експертами з Львівщини та Дніпропетровщини, які працюватимуть разом над вирішенням нових завдань та ділитимуться досвідом та існуючими в їхніх областях практиками впровадження е-врядування:

 • буде проаналізовано, який антикорупційний ефект мали впроваджені протягом кількох минулих років в Дніпропетровській області проекти у сфері е-врядування;
 • буде проведено інвентаризацію ефективних практик е-врядування Дніпропетровщини та Львівщини;
 • розроблено стратегію та дорожню карту розвитку е-врядування в Львівській області;
 • буде реалізований пілотний проект із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у Львівській області (тематика проекту буде визначена відповідно до місцевих потреб, але умовами є – оптимізація процедур, координація між органами влади, розробка технічного рішення, програмне забезпечення та ін.);
 • проводитиметься навчання для представників органів місцевого самоврядування;
 • результати та напрацювання проекту будуть поширені серед інших областей України.

2012

у співпраці з Дніпропетровською обласною радою проект допоміг:

Через віртуальний офіс “Відкрита влада“, що є частиною проекту, забезпечити високоефективний моніторинг строків видачі дозвільних документів, що в свою чергу дало змогу їх скоротити. Наразі більшість документів видається достроково. Крім цього, кожен користувач, який бажає отримати документ дозвільного характеру, може вільно зареєструватись на сайті Центру дозвільних процедур “Єдине вікно”. На сьогоднішній день жителі області можуть отримати документи дозвільного характеру з 17 регіональних та 8 міських служб. Найбільш популярними документами є дозволи від Державного управління охорони навколишнього середовища, висновки Санітарно-епідеміологічної служби, тощо.
Встановити 25 інформаційних сенсорних кіосків в приміщеннях органів влади 22 районів області. В меню інтегровано офіційні електронні ресурси органів влади (доступ до публічної інформації) та Віртуальний офіс електронних послуг „Відкрита влада”, що дозволило громадян отримувати всю необхідну інформацію про адміністративні послуги, хід розгляду справи та отримувати електронні консультації.

Віртуальний офіс впроваджено на базі 35 дозвільних центрів та 19 дозвільних органів області (354 територіальних підрозділів в містах та районах). Громадяни мають доступ до повної інформації про всі послуги області, можливість отримувати інформацію про хід розгляду справи, електронну консультацію будь-якого дозвільного центру, а органи влади під час розгляду матеріалів щодо надання послуги здійснюють відповідний обмін документами в електронному форматі.

2011

В рамках проекту було розроблено та протестовано адмінпроцедури, запроваджені для Одеської обласної державної адміністрації з метою надання послуг з реєстрації іноземних інвестицій, підготовки інвестпропозицій, а також підтримки та моніторингу виконання інвестиційного процесу. Створений веб-сайт invest.odessa.gov.ua допоможе інвесторам та тим, хто шукає інвестиції, значно швидше отримати послуги. Окрім цього, міжвідомчий документообіг було переведено у цифровий формат.

2010

Результати проекту, реалізованого ФСЄ у 2009 році у Дніпропетровській області, були високо оцінені урядом України, який включив реалізацію наступних етапів проекту до національної програми впровадження е-врядування. Враховуючи це, ФСЄ разом з Дніпропетровською обласною радою та державною адміністрацією продовжили проект: у 2010 році було впроваджено систему електронного документообігу на базі трьох пілотних районів (Криворізького, Синельниківського, Солонянського), розроблено й впроваджено автоматизовану інформаційну систему підтримки надання субсидій населенню Дніпропетровської області, а також інтерактивну інформаційну систему забезпечення зворотного зв’язку влади та громадськості. Також в рамках проекту 374 представники органів місцевої влади пройшли навчання з користування ІКТ.

2008-2009

У Чернівецькій та Дніпропетровській областях ФСЄ провів тренінги для близько 1000 представників органів місцевого врядування з питань використання ІКТ у їхній щоденній роботі. Програму “Розумне село”, що значно полегшує облік і підготовку документів з різних соціальних та адміністративних питань, впроваджено та апробовано у 226 сільрадах Чернівецької області. 334 органи місцевого самоврядування з 22 районів Дніпропетровської області підключено до спільної інформаційної мережі, електронної пошти та мережі Інтернет; створено та запущено веб-сайти 22 районів області, що надають населенню доступ до інформації та послуг. Державний комітет з інформатизації України визначив Дніпропетровську область як пілотну для апробації надання адміністративних послуг населенню шляхом використання ІКТ та подальшого тиражування досвіду проекту на інші регіони України.

Приклади
Одним з прикладів реалізації даного проекту є створення та запуск нового спеціалізованого порталу www.comuslugi.info для жителів міста Павлоград ( Дніпропетровська область).Створення цього сайту дозволило спростити процес оплати, підвищити обізнаність громадян про те, як розраховуються ті чи інші види тарифів на комунальні послуги та багато іншого. Розробка цього сайту – один з компонентів комплексного проекту Фонду Східна Європа «Кращі практики в електронному урядуванні», здійсненого за фінансової підтримки German Marshall Fund / The Black Sea Trust. За словами заступника міського голови Павлограда Олександра Катічева, цей веб-сайт був створений таким чином, щоб навіть недосвідчений користувач міг легко в ньому розібратися. Відео про те, для чого створено цей сайт, і які послуги він надає, можна переглянути за лінком тут, . Ще один проморолік тут

Місцеві партнери проекту

 • “Агентство місцевого розвитку Гусятинщини» ( Тернопільська область)
 • Конотопська міська рада
 • Луцька міська рада
 • Заставнівська районна рада (Чернівецька область)
 • Дніпропетровська обласна рада
 • Чернівецька обласна рада
 • Громадське об‘єднання «Буковинська партнерська агенція» (Чернівецька область)

Проект здіюснюється в рамках програми Ефективне управління та громадянське суспільство

memory usage: 57.16mb real memory: 46.25mb