Читайте цей текст англійською.

У Львові завершується тепломодернізація дитячої лікарні «Охматдит». 

Споруду збудували більше 100 років тому, і до ремонту в приміщеннях було холодно та волого. Співробітники часто хворіли. Такі умови не мали позитивного впливу і на лікування дітей. 

Аби виправити ситуацію, від 2011 року триває спільний проєкт Фонду Східна Європа та Childfund Deutschland коштом Федерального міністерства розвитку та економічного співробітництва Німеччини. Підтримку також надає Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація. 

 — Ми провели енергетичний аудит цілої низки публічних установ, таких як лікарня, центри переливання крові, дитячі садочки у Львівській області, — розповідає Віра Недзведська, менеджерка проєктів Фонду Східна Європа, — і визначили ті, які найбільше потребують енергомодернізації: де застаріле обладнання, надмірні витрати на опалення, надмірні втрати тепла. І одним із таких стала безумовно обласна клінічна лікарня «Охматдит». 

За чотири роки в лікарні зробили комплексну енергетичну модернізацію, утеплили стіни та горище. Також повністю замінили обладнання для приготування їжі, поставили теплову помпу та збудували ефективний ІТП. Тож, нині економія з теплопостачання сягає 25%.

 — Кожна мама, яка приходить з дитиною в лікарню, хоче, щоб їй з дитиною було комфортно, – каже Олександра Бурда, директорка львівського «Охматдит» — А що входить в комфорт? В комфорт входить те, як звертається до тебе персонал, як тобі допомагають, який настрій у людей, які звичайно умови. Мікроклімат має бути нормальний, має бути комфорт температурний, особливо в холодну пору року. 

Нині приміщення відремонтовані, встановлено нові сучасні вікна, вологість та пліснява зникли. Діти лікуються в комфорті, а лікарі не хворіють через переохолодження.

 — Впровадження енергоефективності – це один шлях до нашої енергонезалежності і загалом незалежності нашої країни. — Зазначає перший заступник керівника Мінрегіону Василь Лозинський, який у 2019–2020 роках був першим заступником голови ЛОДА. — У нас, на жаль, поки що є велике споживання енергоносіїв. Такими прикладами, як було за допомогою Фонду Східна Європа і наших партнерів Дитячого фонду Німеччини ми показуємо, як ми маємо рухатись.

Також в ході проекту діти і батьки, працівники лікарні та мешканці Львова були проінформовані про переваги енергетичного оновлення та модернізації. Тож тепер перебування в лікарні може бути не лише комфортним, а й пізнавальним.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.09mb real memory: 20.25mb