Подiлитись
06/09/2023
Підтримуємо енергонезалежність

Для посилення енергоефективності українського бізнесу, який постраждав внаслідок бойових дій, у Сумській, Харківській та Чернігівській областях у межах проєкту «Power Up!», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації європейської Директиви з енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, оголошується конкурс малих грантів.

На меті проєкту «Power Up!» – сприяти енергоефективному відродженню економіки України шляхом поширення кращих практик енергоефективності через впровадження енергоефективних рішень та заходів на державному та бізнес-рівні.

У межах грантового компоненту проєкту заплановано надання грантів 10 відібраним підприємствам Сумської, Харківської та Чернігівської області, що зазнали значних збитків від вторгнення, у відновленні виробничих потужностей та впровадження заходів, спрямованих на скорочення енергоспоживання.

Предмет конкурсу малих грантів – покращення енергоефективності відібраних підприємств шляхом закупівлі обладнання.

Гранти можуть бути використані винятково на впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на зменшення енергоспоживання та викидів CO2 цими підприємствами. Планується, що сукупна річна економія енергії для обраних 10 підприємств становитиме не менше 3 000 МВт/рік.

Прийнятні кандидати мають відповідати таким критеріям:

 • Бути зареєстрованою юридичною особою згідно чинного законодавства України, що створена та діє в одній із таких організаційно-правових форм:
  – господарське товариство (товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю, повне товариство, акціонерне товариство);
  – комунальне підприємство.
 • Бути розташованим / працювати в Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
 • Бути ураженим воєнними діями та мати документальне підтвердження прямого впливу (знищення та/або пошкодження майна підприємства) або непрямого впливу (зменшення виробництва).
 • Всі його кінцеві бенефіціарні власники мають бути громадянами України.
 • Станом на дату подання заявки фактично не перебувати та не провадити своєї господарської діяльності на тимчасово окупованій території України, яка включена до переліку територій, на яких тривають (тривали) бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції.
 • Не провадити господарської діяльності та не мати дочірніх підприємств на території російської федерації та/або республіки білорусі та інших країн, включених до санкційного списку.
 • Не належати до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних (спеціальних) економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції».
 • Не мати порушеної справи про банкрутство та/або не бути визнаним банкрутом, та/або не перебувати на стадії ліквідації.
 • Не мати рішення суду, яке набрало законної сили, про притягнення до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

Кандидати, які відповідають принаймні одному з таких критеріїв, не можуть брати участі у цій програмі малих грантів:

 • Суб’єкти господарювання, які розташовані та/або здійснюють свою діяльність на тимчасово окупованих територіях України станом на 06.09.2023 року.
 • Діють на території рф.
 • Належать до переліку санкцій проти юридичних або фізичних осіб відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, затвердженого Указом Президента України про застосування спеціальних персональних економічних та інших санкцій відповідно до Закону України «Про санкції».
 • Перебувають у процесі припинення або банкрутства, або є банкрутом.
 • Є відповідачами в суді або у виконавчому провадженні щодо корупційних правопорушень.

Критерії оцінювання для заявок:

 1. Винятковий критерій: до конкурсу допускаються підприємства Сумської, Харківської та Чернігівської області, що зазнали значного негативного впливу від вторгнення і на момент подання заявки мають документальне підтвердження прямого впливу (знищення та/або пошкодження майна підприємства) або непрямого впливу (зменшення виробництва).
 2. Базові критерії оцінювання:
 • Відповідність заявки умовам і цілям цього конкурсу (відповідність проєкту умовам і цілям конкурсу, чіткість опису проєкту та обраних підходів).
 • Перспективна економія енергії (річна економія енергії має становити не менше 300 МВт/рік).
 • Питомий показник економії енергії на один євро гранту, МВт-год/рік/євро.
 • Залучення власних коштів, % від загальної вартості.
 • Соціальна роль підприємства у громаді (підприємство має позитивний вплив на соціально-економічний розвиток громади).

Максимальний розмір гранту: до 1 000 000 грн для одного підприємства.

Кількість грантів: у межах конкурсу планується підтримати до 10 проєктів.

Очікувана тривалість проєктів: від одного до двох з половиною місяців.

Очікуваний початок діяльності: листопад 2023.

Як подавати заявку?

Організації-заявники мають заповнити та надіслати:

 1. Аплікаційну форму (клікабельне посилання)
 2. Бюджет проєкту (клікабельне посилання)
 3. Опитувальник (клікабельне посилання)

Діяльність у межах проєкту може здійснюватись за такими напрямками:

 • Закупівля обладнання для покращення енергоефективності підприємства, що зазнало збитків від вторгнення.

Витрати в межах проєктів можуть бути спрямовані на:

 • Закупівлю обладнання для зменшення енергоспоживання та викидів CO2.
 • Доставку / встановлення / монтаж обладнання.

Перелік витрат, які не можуть бути підтримані Фондом, міститься у шаблоні «Бюджет проєкту». Всі закупівлі мають бути проведені з дотриманням тендерних вимог Фонду (будуть надані переможцям конкурсу).

Діяльність у межах проєкту може здійснюватись винятково в цільових областях проєкту.

Фонд Східна Європа зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проєктних заявок не відповідатиме умовам конкурсу.

Будь ласка, зверніть увагу, що:

 • у межах цього конкурсу гранти не можуть бути надані державним підприємствам, ФОП, громадським організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям, установам / закладам та фізичним особам;
 • заявка має бути подана українською мовою;
 • заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною поштою;
 • з відібраними підприємствами можуть бути проведені співбесіди в онлайн-форматі;
 • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
 • поданих заявок не повертають і не рецензують.

Останній термін подання заявок: 25 вересня 2023 р. до 23:59.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 09 жовтня 2023 року. 

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти project_en@eef.org.ua із зазначенням у темі листа: «Power Up! // Заявка на конкурс малих грантів».

Запитання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати Юлії Смаглюковій, фахівчині з програм Фонду Східна Європа, у письмовій формі на електронну адресу project_en@eef.org.ua  до 25 вересня 2023 року.