Подiлитись
18/10/2021
Презентуємо новий онлайн-курс

На Освітній онлайн-платформі Zrozumilo! вийшов безкоштовний навчальний курс «Дизайн-мислення та інновації для НУО». Він стане у пригоді громадським організаціям, які прагнуть краще розуміти проблеми своєї цільової аудиторії та реагувати відповідно до її потреб, готові створювати та впроваджувати інноваційні проєкти, а також знаходити ефективні підходи для розв’язання стратегічних завдань. Курс був розроблений у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Що таке дизайн-мислення, і як його можна використовувати у роботі НУО? Як і для чого створювати прототип рішення? Чому важлива синергія зусиль команди НУО на шляху до пошуку ефективних інновацій? Відповіді на всі ці запитання можна знайти в онлайн-курсі. Лекторками курсу є Світлана Хутка, докторка філософії, запрошена професорка Стенфорду і випускниця програми Фулбрайта, засновниця U.World Foundation; та Лілія Боровець, співзасновниця ГО «Про.Світ», випускниця програми Фулбрайта, яка навчалася за програмою з дизайн-мислення для освітян у d.school Stanford.

«Перед українськими організаціями громадянського суспільства (ОГС) щодня постають нові виклики. Особливо ситуація загострилася під час пандемії, коли пріоритети змінилися і зросла невизначеність. За останні два роки необхідність НУО реагувати на ці зміни та використовувати інноваційні підходи істотно зросла. Онлайн-курси, як цей курс про дизайн-мислення, допомагають ГО підсилювати їхні креативне та людиноорієнтоване мислення задля пошуку рішень, що були б максимально корисними для місцевих громад, над вирішенням проблем яких ці організації працюють», – зазначив Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні.

Дизайн-мислення успішно використовується як у комерційному секторі, так і при вирішенні суспільних проблем. Це гнучкий метод, в основі якого – дослідження досвіду та больових точок цільової аудиторії, напрацювання і тестування різних сценаріїв розв’язання конкретного завдання. Окрім розуміння методу і того, як пілотувати дизайн-мислення в НУО, на курсі можна дізнатися і про практичний досвід людей, які вже впроваджують дизайн-мислення у своїх організаціях та мають успішні результати.

«Громадські активісти щодня працюють із людьми та для людей, тож дизайн-мислення як людиноорієнтований підхід однозначно стане їм у пригоді. Поширення кращих практик, доступ до інформації про інноваційні підходи, а також навчання від кращих лекторів – усе це про онлайн-курс ”Дизайн-мислення та інновації для НУО”. Оскільки одним зі стратегічних завдань Фонду Східна Європа є посилення організаційної спроможності громадського сектору, ми покладаємо великі надії на те, що цей курс допоможе громадським організаціям опанувати нові підходи до вирішення проблем», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Навчальний курс «Дизайн-мислення та інновації для НУО» став частиною Освітньої онлайн-платформи Zrozumilo!, створеної Фондом Східна Європа. Це безкоштовна онлайн-освіта для представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, студентства і молоді, а також усіх, хто зацікавлений у саморозвитку та здобутті якісних знань. Після успішного складання фінального тесту кожен слухач отримає сертифікат про завершення курсу.

Курс можна знайти за посиланням.

Проєкт «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому» виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу та спрямований на посилення українського громадянського суспільства для протидії наслідкам COVID-19. Проєкт триває з жовтня 2020 року по березень 2022