Читайте цей текст англійською.

 

П’ять проєктів дістали підтримку в межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях».

Розвиваючи власні проєкти, учні набувають важливих знань та навичок, які стануть їм у пригоді під час вибору майбутньої професії. А висвітлення діяльності шкільних фірм у соціальних медіа та ЗМІ не лише допомагає покращити результати підприємницької діяльності, а й сприяє популяризації теми соціального шкільного підприємництва серед інших шкіл, учнів та їхніх батьків.

Третя хвиля конкурсу грантів стартує вже у квітні 2021 року. Цього разу 10 проєктів отримають гранти на створення соціальних шкільних підприємств. А до участі зможуть долучитися громадські організації у партнерстві зі школами не лише Івано-Франківської, Житомирської та Донецької, а й Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Луганської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Тим часом оголошуємо переможців другої хвилі, учасники яких реалізовуватимуть власні проєкти від лютого до червня 2021 року.

Донецька область

Партнер ГО «Білі крила надії»
Проєкт Соціальне шкільне підприємство «Апсайклінг-дизайн-студія» на базі Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 

 

У межах проєкту буде проведено презентацію курсу «Соціальне шкільне підприємництво» для вчителів, батьків та учнів Білицької школи і представників громади, який буде запроваджено у навчальний план. Після анкетування буде створено команду СШП у складі 24 учнів 8–11 класів. Чотири фізичні особи-підприємці дадуть відкриті інтерв’ю щодо питань провадження бізнесу для учнів, батьків та вчителів. За результатами інтерв’ю буде змонтовано та поширено у соціальних мережах ролик. Школа організує збір вживаного одягу, з якого учні відшиватимуть дизайнерські рюкзаки, сумки, прикраси, чохли, обкладинки для блокнотів. Громадська організація проведе три челенджі для популяризації соціального шкільного підприємництва і турботи про довкілля. Для учнів, вчителів і батьків буде проведено три тренінги з основ соціального шкільного підприємництва та майстер-клас із шиття. З метою створення дизайн-студії переобладнають кімнату школяра, створять чотири робочі зони та закуплять швацьке обладнання. Шляхом голосування оберуть моделі, які в подальшому виготовлятимуть учасники шкільної фірми. Продаж товарів здійснюватимуть на шкільному ярмарку та на спеціально створених сторінках у соціальних мережах. Із метою популяризації проєкту буде налагоджено співпрацю з місцевими ЗМІ та поширено інформацію через соціальні мережі. 

 

Донецька область

Партнер ГО «Добропільський Центр Молоді «Добро»»
Проєкт Соціальне шкільне підприємство «NoMotloH» на базі Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради

У межах проєкту буде інтегровано навчальну програму «Соціальне шкільне підприємництво» у навчальний план для учнів 8–11 класів. За результатами інтерв’ю, 10 учнів сформують команду СШП. Для учнів, батьків і вчителів буде проведено серію з трьох тренінгів з основ провадження бізнесу. Учасники СШП пройдуть три майстер-класи з пошиття виробів. Для організації роботи соціального шкільного підприємства буде придбано швацьке обладнання та термопрес. Створені вироби реалізовуватимуть через Instagram-сторінку, створену в межах проєкту. З метою популяризації проєкту буде проведена широка інформаційна кампанія. 

 

Житомирська область

Партнер ГО «Агенція креативного розвитку»
Проєкт Соціальне шкільне підприємство «ПрінтБум» при філії «Зеремлянська гімназія» (I-II ступенів) опорного закладу «Баранівський ліцей №2» Житомирської області

У межах проєкту заплановано проведення ознайомчого семінару для вчителів, батьків і учнів Зеремлянської гімназії та 17 уроків курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» серед учнів 8–9 класів Зеремлянської гімназії. Для можливості реалізації соціального шкільного підприємництва на базі школи буде укладено меморандум про співпрацю з ГО «Агенція креативного розвитку». Для виробництва подарункових та сувенірних виробів у вигляді чашок та текстильних виробів планується закупити комплект обладнання для сублімації, ноутбук, керамічні та текстильні заготовки, а також витратні матеріали. Для команди соціального шкільного підприємства буде проведено вісім тренінгів із бізнес-планування та чотири імітаційні бізнесові тренінг-ігри. Учні пройдуть чотири онлайн-уроки з основ роботи з Adobe Photoshop. Планується, що за час реалізації проєкту учні виготовлять перші зразки продукції кількістю не менше 30 шт., а саме: 10 чашок, 10 футболок і 10 торбинок. Для продажу продукції буде організовано ярмарок у межах щорічного заходу Зеремлянської гімназії «Марафон здоров’я». Для можливості сталого розвитку СШП за сприяння ГО «Агенція креативного розвитку» планується організувати молодіжну громадську організацію. З метою здобуття досвіду СШП та напрацювання механізмів співпраці буде організовано навчальну екскурсію до чинного шкільного підприємства «Шпулька», що організовано при Ворсівському НВК «ДНЗ-ЗНЗ I-II ступенів Житомирської області”. З метою розповсюдження інформації про продукти та послуги соціального шкільного підприємства буде поширено інформацію про проєкт у соціальних мережах. 

 

Житомирська область

Партнер Малинська районна благодійна організація «Захист дітей Чорнобиля»
Проєкт Соціальне шкільне підприємство «Exclusive» на базі на базі Луківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з учнів 5-11 класів

 

У межах проєкту для учнів, батьків і вчителів буде проведено презентацію проєкту і предмету «Соціальне шкільне підприємництво», який буде запроваджено у навчальний план від другого семестру 2020–2021 навчального року. Для організації роботи СШП буде закуплено обладнання з 3Д-друку. Команда СШП, яка складатиметься з 20 учнів, пройде вісім тренінгів з організації роботи СШП та основ ведення бізнесу і чотири майстер-класи з 3Д-друку. Команда СШП протягом реалізації проєкту створить і підготує до продажу не менше 20 одиниць продукції. З метою популяризації проєкту та соціального шкільного підприємництва буде проведено інформаційну кампанію, а також організовано два інфодні для представників сусідніх шкіл. 

 

Івано-Франківська область

Партнер Івано-Франківський осередок Наукового товариства ім. Шевченка
Проєкт Соціальне шкільне підприємство “CADPRINT» при Кропивницькій гімназії Калуської міської ради Івано-Франківської області. Підприємство буде спеціалізуватися на 3Д-друці полімерними матеріалами

У межах проєкту планується впровадити програму курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» у навчальний план школи. Команда учасників СШП та шкільні вчителі пройдуть курс навчання з 3Д-моделювання та 3Д-друку. Окрім того, учні навчаться основ підприємницької діяльності у межах відповідного курсу. Для роботи СШП буде закуплено обладнання для 3Д-друку. Під час екскурсії до лабораторії перероблення пластику, що функціонує в межах проєкту «Промприлад.Реновація» у Івано-Франківську, учні ознайомляться з технологіями перероблення пластику та підвищать свою екологічну свідомість. Презентація проєкту та відкриття СШП відбудеться за участю ЗМІ, завдяки чому досвід проєкту може бути поширений і на інші громади. 

 

Проєкти є частиною ініціативи Фонду Східна Європа «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», що впроваджується спільно з німецькою неурядовою організацією ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.1mb real memory: 22.25mb