З кінця лютого, після завершення всіх технічних етапів збору та погодження технічної та проектної документації, у Самборі почався демонтаж старого обладнання та встановлення нового модернізованого вуличного освітлення. Застаріле обладнання замінюють на енергоефективне та таке, що враховує місцеві потреби. Роботи проводяться в рамках спільного проекту Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви і Самбора за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми «Угода мерів – демонстраційні проекти” (CoM-DeP) для міст-підписантів Угоди мерів.

 

 

На сьогоднішній день у місті вже встановлено понад 300 LED світильників із 689 запланованих. Також змонтовано близько 12 км СІП проводу, що становить більше 30 % від запланованого об’єму. Роботи вже виконано на вулицях Східна, Середня, Симоненка та Виговського. Модернізація вуличного освітлення у Самборі проводитиметься на 24 вулицях, загальна протяжність яких становить 26 км, з яких 4 вулиці – довжиною більше 3,5 км кожна. Обладнання на суму 4.798 млн. грн. придбано за кошти Європейського Союзу, а, власне, роботи у сумі 850 тис. грн фінансуються Самбірською міською радою. Реалізація проекту дозволить економити більше 70 % електроенергії в межах вулиць, на яких встановлюються нові світильники.

Основні технічні рішення для створення ефективної системи вуличного освітлення міста визначені за результатами енергоаудиту, який проводився експертами впродовж підготовчого етапу.  Проаналізувавши підсумки енергоаудиту, експерти проекту визначилися з найбільш оптимальними технічними рішеннями, які дозволять максимально гармонійно поєднати сучасні енергоефективні технології і місцеві потреби, і заощадити кошти місцевого бюджету. Зокрема, експерти рекомендували замінити наявні ДНаТ світильники  потужністю 150-300 Вт на LED світильники потужністю 30 та 100 Вт. Ще одна експертна рекомендація, на яке місто дало згоду – заміна і встановлення більше 50 нових опор. Крім цього, експерти рекомендували зменшити висоту розташування світильників над проїжджою частиною. На додаток, буде також замінена електрична лінія, модернізовані шафи управління, які тепер матимуть функцію моніторингу та управління технологічними об’єктами міського освітлення.

На чотирьох пішохідних переходах Самбора будуть встановлені системи освітлення з використанням відновлюваної енергії, в даному випадку це буде сонячна енергія.

Технічне рішення для центру міста – це модернізація системи освітлення з урахуванням збереження архітектурного ансамблю. Повна модернізація вуличного освітлення на площі Ринок по периметру навколо ратуші у Самборі передбачає не тільки більш енергоефективні світильники і прокладку нового кабелю, а й установку 22 декоративних опор.

.

 

 

 

memory usage: 55.62mb real memory: 42.25mb