У Краматорську на Донеччині 24 жотвня 2019 року відбулась непересічна для соціального шкільного підприємництва (СШП) подія. З усього регіону на зустріч спеціалізованої фокус-групи зібрались люди, зацікавлені у розвитку бізнес-мислення в підлітковому середовищі. Захід було організовано силами Альони Кучерук в гостинному приміщенні місцевої ГО Shift, драйвера СШП в місті.

– Тут зібралась надзвичайно цікава фокус-група, учасниками якої є члени команди навчально-виховального комбінату №7 міста Добропілля, – каже Наталія Кирилова, заступник директора НВК. – У процесі чотиригодинної розмови зокрема розкладалася на складові дилема впливу на розвиток соціального шкільного підприємництва з боку проактивних вчителів, адміністрації закладів освіти, місцевої влади, бізнесу, інституцій громадянського суспільства тощо.

Унікальність даної фокус-групи полягала в тому, що в ній брали участь одразу декілька безпосередніх учасників справжнього шкільного підприємства “Вакуваті” з Краматорська. Кожен з них жваво розповідав про внутрішній досвід роботи в подібній підлітковій фірмі.

– Звідки у нас назва така? Ви вже напевно людина десята, яка це запитує. – каже менеджер фірми Кирило Лисицький. – Це дуже старе, забуте слово. Ми знайшли його в словнику. І воно позначає людей, які толком нічого не роблять, а все у них виходить легко і просто. І так і ми. Все у нас легко забувається. Так і наші речі – сумки, бананка, рюкзаки, мішки для взуття.

У фірми вже є інстагарам-сторінка, де розміщено основну інформацію. За словами молодих підприємців, скоро вони туди будуть викладати сумки для продажу, адже поки у них є гуртові замовлення. Перше, на 30 торбинок їхнім брендом, було від якоїсь церкви. Друге замовлення на 40 екоторб зробили вчителі. На одну сумку витрачається година часу. Наразі у фірмі працює вісім осіб. За рік менеджмент планує набирати нових відповідальних людей.


– Соціальна шкільна фірма на практиці розвиває підприємницьке мислення. – Каже Альона Кучерук, натхнениця розвитку СШП у місті. – Чим більше до нього звертвються на практиці, тим заможніше громада і місто.

Фокус-група на теми СШП – вже третя подібна зустріч в Україні з чотирьох запланованих. Захід відбувся в рамках проєкту “Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях”, що впроваджується ФСЄ спільно з німецькою неурядовою організацією Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва і розвитек Німеччини.

Світлини Наталії Кирилової та ФСЄ

Фонд Східна Європа

memory usage: 55.73mb real memory: 26.25mb