7 квітня 2017 року у Краматорську презентовано Kramatorsk Innovation Platform. Це – платформа для розвитку соціального підприємництва на базі вільного простору «Вільна Хата» www.facebook.com/groups/vilha.business/. Для цього Львівській освітній фундації надано грант у сумі 658 265 грн. для реалізації проекту (лютий – серпень 2017 року), що має на меті сформувати середовище, сприятливе для розвитку соціального підприємництва в м. Краматорськ та прилеглих населених пунктах, максимально залучивши всіх стейкхолдерів (ГО, влада, бізнес).
Kramatorsk Innovation Platform – частина проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізується ChildFund Deutschland e.V. та Фондом Східна Європа у 2016 -2019 рр. та є одним з компонентів комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яку виконує ChildFund Deutschland e.V. Фінансова підтримка проекту надається Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Мета проекту, який реалізує ФСЄ – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевої громади.

В рамках проекту Kramatorsk Innovation Platform планує активізувати місцевий бізнес, владу та ГО до тісної співпраці через проведення інформаційної кампанії та організації тематичних зустрічей; провести навчання для бізнесу з питань соціальної відповідальності, а також провести навчальні курси з соціального підприємництва для активної молоді та ВПО у місті Краматорську. З метою підвищення громадської позиції та економічних можливостей мешканців Краматорська планується проведення навчання з протидії корупції, бюджету участі, англійської мови та мов програмування на базі платформи.

Запланована діяльність:
Інформаційний компонент
• Проведення 4 зустрічей з бізнесом міста та навколишніх населених пунктів з метою поінформувати про концепцію соціального підприємництва та мотивувати долучитися до реалізації проекту.
• Проведення інформаційної кампанії про сутність та важливість поширення ідеї соціального підприємництва в регіоні як можливості покращення економічної ситуації та інструменту створення нових робочих місць для ВПО та молоді. Інформаційна кампанія проходитиме у соціальних мережах, будуть проводитися презентації у місцевих начальних закладах тощо.
• Команда проекту мотивуватиме місцевий бізнес долучатися до реалізації соціальних ініціатив у місті Краматорську.
Освітній компонент
• Розробка програми з соціального підприємництва для молоді, ВПО, органів державної влади та бізнесу.
• Проведення відкритого заходу-презентації «Кухня ідей».
• Окрім знань та навичок з питань соціального підприємництва, з метою підвищення конкурентоздатності цільової групи на ринку праці, Львівська освітня фундація також проведе навчання з англійської та вебдизайну і програмування. З метою підвищення громадської активності містян, Kramatorsk Innovation Platform проводитиме освітні заходи з таких тем, як протидія корупції, запровадження бюджету участі.