Читайте цей текст англійською.

“Цивільні” – це історії чотирьох українських ветеранів, трьох чоловіків та однієї жінки, які після повернення до мирного життя змогли збагатити свої цивільні професії власним військовим досвідом.

Одного разу вони відклали робоче знаряддя, форму і офісний графік, аби натомість нести нічну варту, укріплювати бліндаж і дивитися в приціл. Тим часом на цивільній роботі ветеранів чекали та підтримували, а тепер – допомагають їм адаптуватися і надають можливість застосовувати новий досвід. У виграші – всі.

Щоб підготувати ці історії, які згодом були опубліковані у виданні “Новое время”, журналіст та фотограф зустрілись із героями та їх роботодавцями, аби розпитати про їхні історії. Матеріали можна почитати на сайті видання, а фотопортрети експонуватимуться протягом трьох місяців у приміщенні Veteran Hub. Окрім самих ветеранів та ветеранок, у презентації 13 березня брали участь їхні рідні та роботодавці: КП “Київпастранс”, ПБГ “Ковальська” та інші.

Ці історії успіху створювались в межах програми “All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів”, який впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки British Embassy Kyiv, Vеteran Hub та «Нового времени».

Мета цього циклу – привернення уваги громадськості, медіа та потенційних українських роботодавців до проблем працевлаштування ветеранів та ветеранок по їх поверненню додому з військової служби. Чому це необхідно?

Соціологічні дослідження свідчать, що українські ветерани неминуче стикаються з проблемою працевлаштування та соціальною адаптацією. Так, приблизно чверті ветеранів не вдаєтся зберегти свої місця роботи та посади. З одного боку, деяким працедавцям невигідні 100% відшкодування лікарняних, додаткова відпустка для учасника бойових дій, тому вони також воліють уникати працевлаштовувати ветеранів через їхні можливі (іноді надумані) психологічні проблеми.

Складність полягає також й у тому, що працедавці та HR-менеджери не знають, як адекватно оцінювати військовий досвід таких працівників, бо мають доволі загальні уявлення про те, що собою являє військова служба та чим отримані навички можуть бути корисними у “мирній” професії.

У той же час, часто й самі ветерани недооцінюють свій військовий досвід, через це воліють не вказувати його у резюме. Тому такі історії варті того, щоб їх почули. Спецпроєкт «Цивільні» покликаний це зробити.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.12mb real memory: 18.25mb