Читати цей матеріал англійською

Результати Програми місцевого системного розвитку дуже тішать і нас, виконавців програми, і наші флагманські 10 ОТГ, які вже отримали власні карти!

Побачити ці карти та зрозуміти всю складність і комплексність завдання, яке стояло перед ОТГ та партнерами Програми місцевого системного розвитку, можна за посиланням.

Коротко, що зроблено:
На ГЕО-порталі ви можете подивитися, погортати, поклацати Земельні Ресурси наших 10 модельних ОТГ Програми Місцевого Системного Розвитку.

Інформаційна система земельних ресурсів була розроблена на базі географічної інформаційної системи (ГІС) для ефективного зберігання, оновлення, управління та запиту земельних та інших ресурсів громади. Головною метою порталу є планування землекористування, що має стати поштовхом для економічного розвитку громад та появи нових інвесторів.

А наразі в наших пілотних ОТГ триває одна з найбільш важливих частин Програми: громадські слухання, де мешканцям презентують плани перспективного розвитку ОТГ, розповідають, якими ресурсами, після проведення повного обліку, тепер розпоряджаються мешканці ОТГ, які є пропозиції у місцевого бізнеса та зовнішніх та внутрішніх інвесторів щодо подальшого розвитку ОТГ.

Минуло трохи менше року, протягом якого виконувалася ця складна і комплексна програма.

Цілі, які ми перед собою ставили, на нашу думку, досягнуті:)

– Ефективне управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій🗃

– Розвиток спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій🗞

– Врахування інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.

– У рамках Програми місцевого системного розвитку впроваджено прозорі та інноваційні інструменти управління земельними та іншими ресурсами та кращий досвід ефективного планування їх використання на стратегічну перспективу.

– Інструменти та знання в тому чи іншому обсязі отримали 79 ОТГ-партнерів Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.

– Ключовими практичними задачами в рамках реалізації Програми місцевого системного розвитку є забезпечення вільного доступу до інформації про наявні ресурси в громаді мешканцям громади та представникам бізнесу, а також запровадження прозорого механізму управління земельними та іншими ресурсами, що має на меті потенційне збільшення бюджетних надходжень громади.

Програма місцевого системного розвитку виконується ФСЄ у партнерстві з БломІнфо-Юкрейн, громадською організацією ДЕСПРО та Kyiv School of Economics в рамках Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.11mb real memory: 28.25mb