Шість проєктів отримали підтримку в межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях».

Реалізуючи ці проєкти, учні підвищать свої підприємницькі компетенції та здобудуть м’які навички, які знадобляться їм у побудові майбутньої кар’єри або для відкриття власної справи. Завдяки інформаційній кампанії та синергії між учнями, батьками, вчителями та громадою ідея соціального шкільного підприємництва поширюватиметься і на інші школи та громади.

Друга хвиля конкурсу грантів стартує у лютому 2020 року. Ще 8 проєктів отримають гранти на створення пілотних соціальних шкільних підприємств у Донецькій, Житомирській та Івано-Франківській областях.

Житомирська область

Партнер Бердичівська міськрайонна громадська організація «Добра справа»
Проєкт Створення соціального шкільного підприємства на базі навчального майданчика – розплідника плодово-ягідних культур Красівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ц.Л. Посудевського Семенівської сільської ради Житомирської області
Проєкт направлений на створення соціального шкільного підприємства на базі розплідника плодово-ягідних культур. На виручені кошти школярі планують облаштувати кімнату дозвілля з ігротекою.

Задля цього планується створити команду соціального шкільного підприємства у складі 12 учнів та чотирьох вчителів та налагодити її ефективну роботу шляхом розподілу ролей та обов’язків, проведення щотижневих зустрічей. Рівень компетентності команди буде підвищено завдяки проведенню навчання з основ ведення соціального бізнесу, трьох майстер-класів з садівництва та проведення стратегічної сесії. За результатами даних заходів буде створено бізнес-план СШП. З метою отримання юридичного статусу СШП буде створено молодіжну громадську організацію та розроблено стратегічний план її діяльності. Задля навчання учнів основам підприємницької діяльності буде впроваджено навчальний курс “Соціальне шкільне підприємництво” у варіативну складову навчального плану школи. Матеріальне забезпечення СШП – розплідника плодово-ягідних культур – буде покращене завдяки придбанню садового інвентарю та саджанців. Через регулярні репортажі та публікації у ЗМІ та соціальних мережах  місцеве населення дізнається про новий досвід та нове підприємство. Це допоможе залучити зацікавлених осіб та організації до розвитку СШП, приверне увагу потенційних покупців та сприятиме розвитку підприємництва у громаді.

Партнер ГО «Міжрайонна дитяча організація «Паросток»
Проєкт Шпулька
Проєкт направлений на створення швейно-ткацького соціального підприємства при Ворсівській НВК «ДНЗ-ЗНЗ I-II ступенів Житомирської області.

У навчальному закладі буде запроваджено курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво». Проведено ознайомчі семінари для батьків, вчителів та учнів. Для підвищення знань учнів з основ підприємницької діяльності буде проведено 8 семінарів. Навички з крою, шиття, вишивки та ткацтва команда СШП зможе отримати під час 5 майстер-класів. Керівник проєкту та куратор проведуть з учнями стратегічну сесію, щоб проговорити, успіхи та точки для розвитку СШП. Для успішної роботи підприємства буде закуплено швацькі машинки, ткацький станок та розхідні матеріали. Учні спільно з кураторами проведуть маркетингові дослідження, щоб визначити типи продукції, які будуть виготовлятися. Окрім того, будуть проведені переговори з місцевими магазинами для налагодження партнерства збуду продукції. Інформаційна кампанія проєкту передбачатиме розміщення 10 матеріалів у ЗМІ, у тому числі на місцевому телебаченні, а також розміщення постів у соціальних мережах. Таким чином, буде створено сприятливе інформаційне середовище для проєкту, що дозволить залучити партнерів, реалізаторів  та споживачів готової продукції.

Партнер: Житомирська обласна Асоціація фахівців соціальної сфери
Проєкт: Шкільне соціальне підприємство «Агрофірма з вирощування овочів мікрогрін»
Проєкт направлений на формування навичок  підприємницької діяльності та подальшого працевлаштування учнів з ментальною інвалідністю через започаткування соціального шкільного підприємства на базі  Бердичівської спеціальної  школи  Житомирської обласної ради у смт. Гришківці Житомирської області.

У межах проєкту буде обладнано приміщення для діяльності соціального шкільного підприємства «Агрофірма з вирощування овочів мікрогрін».

Педагоги школи пройдуть тренінг з  основ підприємницької діяльності та започаткування СШП, що допоможе їм адаптувати курс «Соціальне шкільне підприємництво» з урахуванням освітніх можливостей учасників проєкту. 15 учнів пройдуть 6-ти денну тренінгову програму з основ підприємницької діяльності та дводенний майстер-клас «Особливості посіву та догляду за овочами мікрогрін». Для отримання додаткових практичних навичок з висіву та догляду за посівами овочів мікрогрін 15 учасників проєкту пройдуть практику на базі тепличного господарства з вирощування квітів та овочів у смт. Гришківці. Завдяки організації інформаційної кампанії, що включатиме проведення круглого столу, двох пресконференція та ярмарку – дегустації з розпродажем продукції буде створено сприятливе інформаційне середовище для проєкту, що дозволить залучити партнерів, реалізаторів  та споживачів готової продукції.

Івано-Франківська область

Партнер: Благодійна організація «Благодійний фонд «Ліга Толерантності»
Проєкт: Соціальне шкільне підприємництво у Ямницькому ліцеї
Проєкт направлений на системну та всебічну підтримка зацікавленості учнів старших класів Ямницького ліцею в розвитку підприємницької компетентності та створення належних умов для започаткування та автономного функціонування соціального шкільного підприємництва, починаючи з навчального року 2020/21.

У рамках проєкту планується сформувати міжкласну групу з 20 учнів 8-11 класів, які навчатимуться за курсом «Соціальне шкільне підприємництво» 35 годин впродовж одного навчального року. Кожен другий урок курсу «Соціальне шкільне підприємництво» буде проведено разом з тренерами-експертами. Окрім того, планується проведення 7 допоміжних тренінгів для 20 учнів на обрані ними теми. Для забезпечення роботи соціального шкільного підприємництва буде закуплено відповідне обладнання. З метою міжпредметного впровадження наскрізної змістової лінії НУШ «Підприємливість і фінансова грамотність» заплановано підвищити компетентність з соціального шкільного підприємництва вчителів інших предметів та представників адміністрації школи. Для цього буде проведено 3 тренінги для 20 осіб. Задля розвитку культури підприємливості, розбудови партнерських та клієнтських відносин СШП з батьками та представниками громади (влада, бізнес, НУО та медіа) буде проведено 2 тренінги для 20 осіб кожен.

Партнер Івано-Франківська обласна громадська організація «Громадська ініціатива»
Проєкт Створення соціального шкільного підприємства «Етно-код» на базі Отинійского ліцею
Проєкт направлений на формування практично-орієнтованого освітнього середовища розвитку підприємливості та проектно-фінансової грамотності здобувачів освіти (учнів) 8-10 класів шляхом створення соціального шкільного підприємства на базі Отинійського ліцею Івано-Франківської області.

Для реалізації даної мети, у навчальному закладі буде проведено тренінги з формування  навичок підприємливості, проєктного менеджменту та фінансової грамотності для учнів 8-10 класів Отинійського ліцею. 15 учасників СШП пройдуть три майстер-класи з пошиття та дизайну текстильних виробів. Для оснащення підприємства буде закуплено швацьке обладнання та витратні матеріали. Команда проєкту допоможе учасникам СШП у розробці робочої документації та складенні бізнес-плану. Інформація про проєкт та про можливість придбати виготовлену продукцію буде поширюватися через місцеві ЗМІ та соціальні мережі.

Партнер: ГО «Верховинна квітка Карпат»
Проєкт: Життя на Гуцульщині, де минуле перетинається з майбутнім
Проєкт направлений на створення постійного соціального  шкільного підприємства  з надання з екскурсійних послуг дітьми  для  дітей на базі Криворівнянська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.М. Грушевського.

Для реалізації даної мети, у навчальному закладі буде проведено інформаційну зустріч з учнями 8-11 класів,  вчителями,  батьками   щодо соціального шкільного підприємництва та цілей і завдань проєкту. Для команди СШП, яка буде сформована з 8 учнів 8-11 класів, буде проведено тренінг з підприємницької діяльності. Окрім того, учні пройдуть тренінг з особливостей надання туристичних послуг, та серію майстер-класів, які допоможуть їм популяризувати місцеву культуру та звичаї, та сформувати на основі цих знань туристичний продукт. Зокрема, для 8 учасників СШП будуть проведені тренінги та майстер-класи з бондарства, основ полонинського випасу худоби, сироваріння, традиційного гуцульського  співу, танцю  і  строю. Задля того, щоб навчитися просувати туристичний продукт, учні пройдуть навчання фотографії, дизайну та SMM. В ході 4-ох годинного  тренінгу “Особливості створення туристичного продукту” 8 учасників  розглянуть складові успішного туристичного продукту, розроблять власну туристичну пропозицію, визначать її вартість та стратегію просування. З метою інформування громадськості про діяльність СШП та розроблену туристичну пропозицію буде організовано виступ представників СШП на обласному телебаченні, престур для журналістів та промотур для представників туристичних операторів. Інформація про проєкт та про можливість отримати туристичні послуги буде поширюватися через місцеві ЗМІ та соціальні мережі.

 

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.14mb real memory: 14.25mb