Новини Програми USAID ЛЕВ: робоча поїздка у Тернопіль 22 травня 2015 року

22 травня команда програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ), на чолі з Директором програми пані Тамарою Соляник, здійснила робочу поїздку до Тернополя, де обговорила з керівництвом Тернопільської обласної влади та представниками бізнес-спільноти питання майбутнього співробітництва у сфері розвитку малого та середнього бізнесу.
Програма міжнародної технічної допомоги ЛЕВ, що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID), розпочала свою роботу на початку 2015 року. Маючи на меті покращення ділового середовища для ведення малого та середнього бізнесу (МСБ), програма ЛЕВ буде об’єднувати зусилля представників бізнесу, влади та громадянського суспільства на шляху здійснення економічних реформ і забезпечення їх ефективної реалізації. Підвищення інституційної та адвокаційної спроможності громадських інституцій та бізнес асоціацій у сфері МСБ сприятиме запровадженню обгрунтованих та продуктивних реформ. З метою виконання частини завдань на регіональному рівні, було проведено конкурс щодо відбору п’яти цільових областей. За результатами конкурсу та проведених перемовин, Тернопільську область було обрано таким цільовим регіоном.
Під час робочої наради з представниками влади, у якій з боку господарів взяли участь перший заступник голови облради Сергій Тарашевський, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак , керівники структурних підрозділів ОДА, Іван Крисак , зокрема, наголосив: «Керівництво області готове до тісної співпраці з представниками проекту. Розвиток малого та середнього бізнесу дозволить забезпечити формування перспективних громад на місцях. Для цього ми повинні створити для підприємців комфортні умови розвитку. Тільки спільними зусиллями влади, громадських активістів, досвідчених міжнародних представників ми зуміємо провести ефективні реформи»
Представники обласної ради та адміністрації розповіли про, на їх думку, головні перешкоди для розвитку МСБ на Тернопільщині, зазначивши серед них: велику кількість людей, що виїжджають з області працювати за кордон, відсутність зацікавленості та ресурсів у МСБ інвестувати у власний розвиток, та наголосили на необхідності покращення середовища для ведення бізнесу та важливості реформ у секторі МСБ.
Після зустрічі з керівництвом області команда USAID ЛЕВ провела також зустріч з представниками бізнес асоціацій та безпосередньо підприємцям сектору МСБ. Було зроблено презентацію завдань та напрямів діяльності програми. Після чого відбулась дискусія з метою з метою отримати зворотній зв‘язок стосовно практичних питань, які, на думку підприємців, потребують нагального вирішення для покращення умов розвитку МСБ. Ці рекомендації, які команда Програми збирає від підприємців з усіх куточків України, будуть узагальнені та враховані у подальшій роботі. Вони допоможуть у визначенні основних правових, нормативних та адміністративних заходів, які покращують бізнес-середовище для МСП в Україні та надання підтримки у підготовці, просуванні та впровадженні ефективного законодавства, регулювання та процедур, що є одним з першочергових завдань програми на національному та регіональному рівнях.
Під час зустрічі підприємці підняли багато гострих тем, які відображають як проблеми цілого сектору МСБ, так і специфіку області зокрема. Серед питань, що, на думку підприємців, найбільш гальмують розвиток сфери: питання регуляторної політики, доступ до кредитних ресурсів та фінансування, проблема довіри бізнесу до влади.

memory usage: 57.07mb real memory: 22.25mb