Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку

Проект «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» 2016-2019

Проект реалізується ChildFund Deutschland e.V. та Фондом Східна Європа у  2016 -2019 рр. та є одним з компонентів комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яку виконує німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. Фінансова підтримка проекту надається Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Мета проекту, який реалізує ФСЄ – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевої громади.

 

2018 рік – нова ініціатива із розвитку шкільного підприємництва. Шкільне підприємництво – це нова концепція для України, яку партнери в рамках проекту намагатимуться розвивати найближчим часом.

Наразі ми зібрали та переклали матеріали про те, що таке шкільне підприємництво, які його форми працюють в інших країнах, які моделі можна поширити в Україні.

Окрім того, у листопаді 2018 року Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.Vу співпраці з Kramatorsk Innovation Platform, що діє на базі ГО «Вільна Хата» та ГО «Українська Асоціація Фрілансерів» оголосили конкурс проектів серед громадських організацій в Одеській, Харківській, Донецькій, Луганській області, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності, підвищення активізації молодіжної участі шляхом розвитку та підтримки діяльності (соціальних) шкільних підприємств. Деталі та умови участі в конкурсу – за посиланням 

Шкільне підприємництво є одним із найефективніших методів формування в дітей соціальної відповідальності та розвитку їх активності, дозволяє їм у ігровий та проектний спосіб проявляти та брати у свої руки ініціативу та формувати своє навколишнє середовище. Через інструмент шкільного підприємництва учні навчаються самі приймають рішення на всіх етапах діяльності їх «фірми» – від її реєстрації до організації виробничого процесу. Натомість роль учителів полягає в тому, аби забезпечити відповідні умови для ведення та створення шкільного підприємництва. Більше дізнатись про організацію шкільного підприємництва на прикладі Німеччини та знайти корисні інструменти для розвитку учнівських підприємств Ви можете за посиланнями:

 1. Що таке шкільне підприємництво? Німецький досвід 
 2.  Учнівські підприємства як приклад сталого бізнесу 
 3.  Розробка бізнес-ідеї для соціальних підприємств 
 4. Тест на визначення рівня “підприєницького духу”
 5.  Як працює краудфандинг
 6.  Учнівські підприємтсва: поради учнів учням
 7.  Схема бізнес-ідеї: шаблон
 8.  Шаблон для створення бізнес-плану

Діяльність проекту у 2016 році:

 • Проведено внутрішній аналіз стану та можливостей для розвитку соціального підприємництва  у 4 областях, яке слугуватиме вихідними та порівняльними даними для подальших дій
 • Підготовлено платформу для створення хабу соціального підприємництва у Краматорську
 • Проведено конкурс серед громадських організацій, переможці якого у рамках своїх інфокампаній привернули увагу до важливості розвитку соціального підприємництва.
 • Проведено дослідження стану соціального підприємництва в Україні, на базі якого буде створено збірку кращих практик.
 • Проведено міжнародну конференцію на тему соціального підприємництва (16.11.2016).

 

Діяльність проекту у 2017 році:

 • Популяризація та залучення до соціального підприємництва місцевого бізнесу, молоді, ВПО через Платформу для розвитку соціального підприємництва у Краматорську.
 • Організація ознайомчих навчальних поїздок для дітей та молоді  з метою набуття та обміну знаннями з теми соціального підприємництва та громадянської відповідальності.
 • Підготовчі роботи для розширення проекту на інші східні області країни.

Kramatorsk Innovation Platform 7 квітня 2017 року запущено Kramatorsk Innovation Platform. Це – платформа для розвитку соціального підприємництва на базі вільного простору «Вільна Хата» www.facebook.com/groups/vilha.business/. Для цього Львівській освітній фундації надано грант у сумі 658 265 грн. для реалізації проекту (лютий – серпень 2017 року), що має на меті сформувати середовище, сприятливе для розвитку соціального підприємництва в м. Краматорськ та прилеглих населених пунктах, максимально залучивши всіх стейкхолдерів (ГО, влада, бізнес).

В рамках проекту Kramatorsk Innovation Platform планує активізувати місцевий бізнес, владу та ГО до тісної співпраці через проведення інформаційної кампанії та організації тематичних зустрічей; провести навчання для бізнесу з питань соціальної відповідальності, а також провести навчальні курси з соціального підприємництва для активної молоді та ВПО у місті Краматорську. З метою підвищення громадської позиції та економічних можливостей мешканців Краматорська планується проведення навчання з протидії корупції, бюджету участі, англійської мови та мов програмування на базі платформи.

Запланована діяльність:

Інформаційний компонент

 • Проведення 4 зустрічей з бізнесом міста та навколишніх населених пунктів з метою поінформувати про концепцію соціального підприємництва та мотивувати долучитися до реалізації проекту.
 • Проведення інформаційної кампанії про сутність та важливість поширення ідеї соціального підприємництва в регіоні як можливості покращення економічної ситуації та інструменту створення нових робочих місць для ВПО та молоді. Інформаційна кампанія проходитиме у соціальних мережах, будуть проводитися презентації у місцевих начальних закладах тощо.
 • Команда проекту мотивуватиме місцевий бізнес долучатися до реалізації соціальних ініціатив у місті Краматорську.

Освітній компонент

 • Розробка програми з соціального підприємництва для молоді, ВПО, органів державної влади та бізнесу.
 • Проведення відкритого заходу-презентації «Кухня ідей».
 • Окрім знань та навичок з питань соціального підприємництва, з метою підвищення конкурентоздатності цільової групи на ринку праці, Львівська освітня фундація також проведе навчання з англійської та вебдизайну і програмування. З метою підвищення громадської активності містян, Kramatorsk Innovation Platform проводитиме освітні заходи з таких тем, як протидія корупції, запровадження бюджету участі.

 

Діяльність проекту у 2018-2019 роках:

 • В 2018 році відбудеться кількамісячна освітня програма з соціального підприємництва для 50 переселенців, активних представників громадянського суспільства та НУО в Харкові. Для найкращих 5 ідей з соціального підприємництва будуть надані гранти на розвиток бізнесу.
 • У Краматорську в співпраці з місцевими партнерами та органами влади будуть проведені публічні заходи та воркшопи на теми подолання корупції, громадський бюджет, захист довкілля та ін.
 • У 2018-2019 роках діяльність пошириться крім Краматорська ще й на Маріуполь. Там проходитимуть воркшопи, семінари та відкриті лекції на тему соціального підприємництва, самозайнятості та фінансового розвитку. Крім того, буде організовано навчально-ознайомчі поїздки як в рамках України, так і до Грузії і Німеччини. Серед учасників поїздок буде оголошено окремий конкурс грантів.
 • В Маріуполі буде організований завершальний форум для представників соціального підприємництва з Донецької, Луганської, Харківської та Одеської областей.

 

 

memory usage: 57.09mb real memory: 20.25mb