Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку

Проект «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» 2016-2019

Проект реалізується ChildFund Deutschland e.V. та Фондом Східна Європа у  2016 -2019 рр. та є одним з компонентів комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яку виконує німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. Фінансова підтримка проекту надається Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Мета проекту, який реалізує ФСЄ – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевої громади.

Діяльність проекту у 2016 році:

 • Проведено внутрішній аналіз стану та можливостей для розвитку соціального підприємництва  у 4 областях, яке слугуватиме вихідними та порівняльними даними для подальших дій
 • Підготовлено платформу для створення хабу соціального підприємництва у Краматорську
 • Проведено конкурс серед громадських організацій, переможці якого у рамках своїх інфокампаній привернули увагу до важливості розвитку соціального підприємництва.
 • Проведено дослідження стану соціального підприємництва в Україні, на базі якого буде створено збірку кращих практик.
 • Проведено міжнародну конференцію на тему соціального підприємництва (16.11.2016).

 

Діяльність проекту у 2017 році:

 • Популяризація та залучення до соціального підприємництва місцевого бізнесу, молоді, ВПО через Платформу для розвитку соціального підприємництва у Краматорську.
 • Організація ознайомчих навчальних поїздок для дітей та молоді  з метою набуття та обміну знаннями з теми соціального підприємництва та громадянської відповідальності.
 • Підготовчі роботи для розширення проекту на інші східні області країни.

Kramatorsk Innovation Platform 7 квітня 2017 року запущено Kramatorsk Innovation Platform. Це – платформа для розвитку соціального підприємництва на базі вільного простору «Вільна Хата» www.facebook.com/groups/vilha.business/. Для цього Львівській освітній фундації надано грант у сумі 658 265 грн. для реалізації проекту (лютий – серпень 2017 року), що має на меті сформувати середовище, сприятливе для розвитку соціального підприємництва в м. Краматорськ та прилеглих населених пунктах, максимально залучивши всіх стейкхолдерів (ГО, влада, бізнес).

В рамках проекту Kramatorsk Innovation Platform планує активізувати місцевий бізнес, владу та ГО до тісної співпраці через проведення інформаційної кампанії та організації тематичних зустрічей; провести навчання для бізнесу з питань соціальної відповідальності, а також провести навчальні курси з соціального підприємництва для активної молоді та ВПО у місті Краматорську. З метою підвищення громадської позиції та економічних можливостей мешканців Краматорська планується проведення навчання з протидії корупції, бюджету участі, англійської мови та мов програмування на базі платформи.

Запланована діяльність:

Інформаційний компонент

 • Проведення 4 зустрічей з бізнесом міста та навколишніх населених пунктів з метою поінформувати про концепцію соціального підприємництва та мотивувати долучитися до реалізації проекту.
 • Проведення інформаційної кампанії про сутність та важливість поширення ідеї соціального підприємництва в регіоні як можливості покращення економічної ситуації та інструменту створення нових робочих місць для ВПО та молоді. Інформаційна кампанія проходитиме у соціальних мережах, будуть проводитися презентації у місцевих начальних закладах тощо.
 • Команда проекту мотивуватиме місцевий бізнес долучатися до реалізації соціальних ініціатив у місті Краматорську.

Освітній компонент

 • Розробка програми з соціального підприємництва для молоді, ВПО, органів державної влади та бізнесу.
 • Проведення відкритого заходу-презентації «Кухня ідей».
 • Окрім знань та навичок з питань соціального підприємництва, з метою підвищення конкурентоздатності цільової групи на ринку праці, Львівська освітня фундація також проведе навчання з англійської та вебдизайну і програмування. З метою підвищення громадської активності містян, Kramatorsk Innovation Platform проводитиме освітні заходи з таких тем, як протидія корупції, запровадження бюджету участі.

 

Діяльність проекту у 2018-2019 роках:

 • В 2018 році відбудеться кількамісячна освітня програма з соціального підприємництва для 50 переселенців, активних представників громадянського суспільства та НУО в Харкові. Для найкращих 5 ідей з соціального підприємництва будуть надані гранти на розвиток бізнесу.
 • У Краматорську в співпраці з місцевими партнерами та органами влади будуть проведені публічні заходи та воркшопи на теми подолання корупції, громадський бюджет, захист довкілля та ін.
 • У 2018-2019 роках діяльність пошириться крім Краматорська ще й на Маріуполь. Там проходитимуть воркшопи, семінари та відкриті лекції на тему соціального підприємництва, самозайнятості та фінансового розвитку. Крім того, буде організовано навчально-ознайомчі поїздки як в рамках України, так і до Грузії і Німеччини. Серед учасників поїздок буде оголошено окремий конкурс грантів.
 • В Маріуполі буде організований завершальний форум для представників соціального підприємництва з Донецької, Луганської, Харківської та Одеської областей.