Енергоефективний Зеленодольськ

Мета проекту – впровадити модель покращення енергоефективності за рахунок запровадження системи енергоменеджменту, модернізації міських систем теплопостачання та підвищення обізнаності щодо енергозбереження

Проект ENPI/2011/281-298 «Партнерство для покращення енергоефективності у Зеленодольську» профінансовано Європейським Союзом у рамках програми «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» надав 2 млн. грн. До фінансування також долучилися український бізнес та органи місцевого самоврядування. Так, близько 200 тис. грн. надано компанією ДТЕК, яка підтримує ще кілька проектів Фонду з покращення енергоефективності. Дніпропетровська обласна рада та Зеленодольська міська рада виділили ще 400 тисяч грн. з місцевих бюджетів.

2013 рік

Влітку у Зеленодольську на Дніпропетровщині розпочато монтаж близько 600 метрів трубопроводу теплових мереж, що забезпечує теплом майже 15 тисяч мешканців міста. Отже, з початком нового опалювального сезону місто вже не буде втрачати тепло через застарілу тепломережу. Це дозволить не тільки економити кошти місцевого бюджету, а й значно зменшити негативний вплив на довкілля.

Ця робота є частиною спільного проекту Зеленодольської міської ради, Дніпропетровської обласної ради та Фонду Східна Європа (ФСЄ). До того як приступити до заміни труби, ФСЄ та місцева влада провели енегроаудит міських тепломереж та всіх об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, садків, лікарні та ін). Також експерти проаналізували ефективність використання ресурсів у бюджетних установах міста та встановили програмне забезпечення, що буде контролювати використання енергії. Крім того, на основі отриманих результатів вже розроблено програму “Енергозбереження м. Зеленодольська на 2013 – 2016 роки“.

У найближчих планах проекту – запровадження автоматичної системи контролю та регулювання температури теплоносія у міському теплорозподільчому пункті. Водночас інформаційна кампанія, що стартує незабаром, розповідатиме населенню про переваги застосування індивідуальних теплових лічильників.

Для реалізації проекту ENPI/2011/281-298 «Партнерство для покращення енергоефективності у Зеленодольську» Європейський Союз в рамках програми «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» надав 2 млн. грн. До фінансування також долучилися український бізнес та органи місцевого самоврядування. Так, близько 200 тис. грн. надано компанією ДТЕК, яка підтримує ще кілька проектів Фонду з покращення енергоефективності. Дніпропетровська обласна рада та Зеленодольська міська рада виділили ще 400 тисяч грн. з місцевих бюджетів.

2012 рік

Навесні на Дніпропетровщині стартував черговий проект, бюджет якого складе понад 250 тис. євро. У Зеленодольську, де мешкає близько 15 тисяч чоловік, буде реалізовано модель покращення енергоефективності за рахунок запровадження системи енергоменеджменту, модернізації міських систем теплопостачання та підвищення обізнаності щодо енергозбереження. Проект, що виконується Фондом Східна Європа спільно з Зеленодольською міською радою, є переможцем грантового конкурсу «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» та фінансується Європейським Союзом. До підтримки проекту також долучаться Дніпропетровська обласна державна адміністрація та обласна рада

В ході проекту буде проведено енегроаудит міських тепломереж та об’єктів соціальної інфраструктури, проаналізовано ефективність використання ресурсів у бюджетних установах міста та встановлено програмне забезпечення для автоматичного моніторингу використання енергії. Крім того, на основі отриманих результатів експертами проекту буде розроблено план енергоефективності для Зеленодольська. Також буде замінено понад 600 метрів трубопроводів теплових мереж та запроваджено автоматичні системи контролю та регулювання температури теплоносія у міському теплоросподільчому пункті. Крім того, спеціальна інформаційна кампанія розповідатиме населенню про переваги застосування індивідуальних теплових лічильників.