Енергоефективність: місцеві партнерські ініціативи

Починаючи з 2006 року, ФСЄ активно впроваджує програму з енергоефективності, постійно долучаючи нові регіони. За цей період ФСЄ та його засновник, Фонд Євразія, інвестували понад 2,5 млн. грн., профінансувавши 21 ініціативу в 11 регіонах країни задля покращення енергозбереження. В рамках проекту «Енергоефективність: місцеві партнерські ініціативи» ФСЄ працює над підвищенням обізнаності громадян з питань енергозбереження, допомагає громадам у впровадженні інноваційних енергоефективних технологій, поширює кращі практики, встановлює енергоефективне обладнання на об‘єктах соціальної сфери (дитячих садках, лікарнях, школах, музеях тощо), що сприяє покращенню рівня життя та якості послуг населенню.

Сьогодні програма продовжує підтримувати новітні підходи, допомагаючи місцевим громадам ефективніше використовувати енергію. Місцеві громадські організації у співпраці з органами місцевого самоврядування, комунальними службами розробляють та спільно реалізують комплексні проекти з енергозбереження, що спрямовані на вирішення потреб місцевих громад.
Діяльність проектів передбачає проведення аналізу можливостей енергозбереження, інформаційно-просвітницькі кампанії для населення, залучення громадян до формування енергетичної політики на місцевому рівні, монтаж та тестування обладнання, впровадження енергоефективних технологій.
Встановлення енергоефективного обладнання на об’єктах соціальної сфери є пріоритетним завданням для програми, адже це сприяє покращенню рівня життя та якості послуг населенню.
Обов’язковою умовою підтримки проектів – співфінансування з місцевого бюджету чи інших джерел, що є запорукою життєздатності проекту в майбутньому.

2011 рік

У 2011 року ФСЄ спільно з Верховною Радою АР Крим реалізував проект «Енергоефективні технології на службі у людей», спрямований на популяризацію використання сонячної енергії на об’єктах соціальної інфраструктури в ремпубліці. Також робота в рамках проекту була спрямована на проведення дослідження потенціалу використання відновлюваних джерел енергії в Криму, широкої інформаційної кампанії для населення та навчання представників місцевих органів влади, комунальних підприємств та громадськості.
Результати дослідження також стали основою для розробки інформаційної кампанії для громадськості і використовувалися під час індивідуальних зустрічей з представниками місцевої влади, комунальних підприємств, активістами і місцевими жителями. Метою цих заходів було пояснити переваги використання відновлюваних джерел енергії, а також визначити потреби і зацікавленість у встановленні сонячних батарей для забезпечення гарячого водопостачання у бюджетних установах. ФСЄ та місцеві партнери проекту представили результати дослідження Міністерству промислової політики, палива та енергетики АР Крим, яке, в свою чергу запевнило, що ці напрацювання будуть використані в рамках реалізації регіональної програми з енергозбереження у 2012-2014 рр.

2010 рік

У 2010 році ФСЄ зосередив свою роботу у Львівській та Полтавській областях. Понад 320 представників органів місцевої влади та громадськості пройшли тренінги, на яких довідались про переваги використання енергоефективних технологій. Було встановлено енергоефективне обладнання на об‘єктах соціальної інфраструктури (наприклад, встановлено сонячні батареї у дитсадку, обладнання для опалення відділення районної лікарні та хоспіса на Львівщині), що допомогло налагодити гаряче водопостачання та зекономити бюджетні кошти.